Msze Święte

w niedziele i święta:
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00

w dni powszednie:  7.00, 18.00

Odsłony: 296

mDSC 15538 czerwca 2020 r. obchodziliśmy doroczny odpust ku czci naszej Patronki św. Jadwigi Królowej. Główną Mszę świętą o godz. 18.00 celebrowało pięciu kapłanów a przewodniczył i homilie wygłosił pierwszy wikariusz naszej parafii ks. Bolesław Mikrut. 33 lata temu nam posługiwał. Aktualnie jest proboszczem par. Orońsko w diecezji radomskiej. Dziękujemy ks. Bolesławie za obecność i modlitwę z naszą Wspólnotą. Po Mszy świętej modliliśmy się do Boga  przez wstawiennictwo naszej Patronki a potem w procesji Eucharystycznej wokół świątyni wielbiliśmy naszego Pana Jezusa Chrystusa za życie, świętość i cuda, które dzieją się także u nas, gdy sie modlitwy przez  orędownictwo św. Jadwigi Królowej. Po odśpiewaniu „Te Deum” i błogosławieństwie eucharystycznym ks. Bolesław poświęcił wzniesioną niedawno kapliczkę św. Patronki usytuowaną po prawej stronie placu kościelnego / od wejścia główną bramą/ . Bogu niech będą dzięki za tą Uroczystość i za Was, którzy byliście!

Ks. Bolesław Mikrut bardzo dobrze zapisał się w historii naszej Wspólnoty. Pokorny, rozmodlony, ale i aktywny kapłan. Tak ma do dzisiejszego czasu. Pozytywnie porywa swoją osobą i stylem życia wielu ludzi. Obecny był na naszej parafialnej modlitwie odpustowej ks. Stanisław Zaręba, normalny emeryt, senior, mieszkający w Ostrowcu, którego spotkamy niejeden raz w naszej świątyni. Dziękujemy ks.  Adamowi Gucwie, prob. par. w Denkowie za koncelebrę. Ileż radości w tym czasie sprawiła nam obecność na odpuście dzieci komunijnych i ich rodziców.  Dziękujemy Wam!  To było główne święto wspólnoty Sodalicji Św. Jadwigi Królowej: Roman, Jola, Lidia, Ewa, Piotr, Alicja,  Magda…/.  Wdzięczność okazujemy: naszej niezawodnej i  wyjątkowej Liturgicznej Służbie Ołtarza.  Zespołowi Śpiewu Liturgicznemu „ Harfa” z s. Dorotą.  Braciom Rycerzom Kolumba – jak zawsze, są niezastąpieni,  wyjątkowi, wierni i prawdziwi katoliccy, mężczyźni!. Wszystkim naszym Wspólnotom zaangażowanym w uroczystości odpustowe, z Domowym Kościołem włącznie/ modlitwa wiernych, dary z młodymi małżeństwami i ich dziećmi budzi  wielką wdzięczność/. Wam, którzyście z nami byli, aby  Boga wielbić za Jego cuda łaski - DZIĘKUJEMY.      Oby nas chronił od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciał, a szczególnie od chorób i wojny.

Więcej zdjęć w galerii fotografii

Copyright © 2021, Parafia św. Jadwigi Królowej | Patronat: Katolicki.net | Hosting: Kylos |. All Rights Reserved.