^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

pielgrz12W środę 20 sierpnia o godz. 12.00 wyjechaliśmy z grupą 47 osób na Jasną Górę, gdzie trwało nasze parafialne, nocne czuwanie. Po drodze zatrzymaliśmy się w Wąchocku, gdzie „dotknęliśmy” historii naszej Ojczyzny w obecności ojców cystersów poprzez VIII wieków w tym mieście, ale także postaci niezłomnego partyzanta „Ponurego”. Zachwycaliśmy się śladami cudownej architektury kościoła, kapitularza... . Modliliśmy się tam za całą naszą parafię.

 

Wąchock z zespołem klasztornym jest niezwykłym, lecz nieodkrytym miejscem na naszej świętokrzyskiej ziemi. A szkoda... .

Patrz: www.wachock.cystersi.pl/

Odwiedziliśmy w Skarżysku Kamiennej „Muzeum Orła Białego” z nagromadzoną tam bronią – „narzędziami do zabijania drugiego człowieka, ale i dla obrony przed nim ... ". Miejsce również nieodkryte i rzadko zwiedzane, a jakże ciekawe... .

Patrz: muzeum.skarzysko.pl/strona/

Gidle z Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienia Chorych było kolejnym etapem naszego modlitewnego zwiedzania. Niezapomniane nabożeństwo, któremu przewodził o. dominikanin, stało się czasem refleksji nad sensem cierpienia, ale i cudownych zdarzeń w życiu człowieka wierzącego w Chrystusa i ufającego wstawiennictwu Maryi... . Zakupiliśmy pamiątki i wino w którym była zanurzona cudowna Figurka Matki Bożej Gidelskiej.. . Zauroczyli nas swą szlachetnością i otwartością ojcowie dominikanie.

Patrz: gidle.dominikanie.pl/

Około godz. 20.00 dotarliśmy na Jasną Górę, która była celem naszego pielgrzymowania. Herbata, kawa, posiłek przed czuwaniem. Przed nami tyle godzin, od Apelu jasnogórskiego o 21.00 do 4.00 w nocy – 7 godzin modlitwy. Kto tego nie przeżyje, nie zrozumie... . 

Ważne – modliliśmy się za Was wszystkich i za tych, którzy nas prosili i modlitwę.

Jak było ? Zapytajcie tych, którzy z nami pielgrzymowali.

Ja jestem bardzo wdzięczny naszym alumnom: Marcinowi i Damianowi. A pozostali uczestnicy – cóż... byli nam wzorem wiary, rozmodlenia i niezwykłej życzliwości dla nas. Dziękujemy Bogu za ich obecność. Jesteśmy z Was dumni!!!

Na kolejny rok zawierzyliśmy Matce Bożej naszą Parafię św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jesteśmy spokojni, bo Jasnogórska Królowa nad nami czuwa i wyprasza wszystkim potrzebne łaski.

Za rok znów, daj Boże, tam się udamy.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284011
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
1
187
839
7900
284011
Twój adres IP: 35.173.234.140

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim