^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

Damian

26 października 2014 r. w kościele seminaryjnym pw. Św. Michała w Sandomierzu, nasz parafianin alumn Damian Maciąg, otrzymał z rąk ks. bp. Edwarda Frankowskiego posługę akolity.

 

Ta posługa daje pozwolenie na udzielanie Komunii św. Symbolicznym momentem jej udzielenia, po modlitwie biskupa, jest przekazanie ustanawianemu akolicie pateny z chlebem, który ma być użyty w czasie konsekracji. - Bycie akolitą oznacza gotowość podjęcia służby Chrystusowi. Nie ma chrześcijaństwa bez Eucharystii. Ona dla chrześcijanina jest centralnym punktem tygodnia, a jeśli to możliwe, każdego dnia.

- Podczas homilii biskup Frankowski mówił o wyzwaniach jakie stawiane są w dzisiejszym świecie wobec tych, których Bóg powołuje do swojej służby. – Bądźcie żywymi kamieniami Bożego Kościoła. Niech to pozwoli wam do jeszcze większej łączności z Chrystusem, który was powołał, prowadzi i uświęca w drodze do Jego kapłaństwa – podkreślał bp E. Frankowski..

Na tej uroczystości obecny był ks. proboszcz.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282700
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
42
165
756
6589
282700
Twój adres IP: 100.25.43.188

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim