^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mobraz1Kaplica ma formę aranżacji artystycznej w średniowiecznym stylu, zupełnie odrębnym od architektury naszego kościoła. Znajdziemy tam replikę sztandaru Władysława Jagiełły spod Grunwaldu, dwie halabardy, jagielloński miecz jednoręczny, po drugiej stronie złocona rama na wota, na tę chwilę zupełnie pusta, ale mam nadzieję, że się zapełni. W oknach możemy zobaczyć orły polskie i symbole św. Jadwigi Królowej. W centralnym miejscu znajduje się obraz naszej Patronki namalowany przez artystkę P. Sylwię Perzyńską z Torunia. Obok obrazu na kamiennej kolumnie stoi relikwiarz św. Jadwigi. Pod obrazem leży stylizowany głaz z janikowskiego wapienia z napisem "Fac Quo Vides”, tzn . „Czyń co widzisz”/ .

 

Co to znaczy ?: / „(...) Słysz i słuchaj dobrze, co mówi Bóg. Czytaj Ewangelię i bierz to słowo na serio jako absolutną prawdę. Ale staraj się, żeby twoja wiara dojrzewała przez widzenie.

Kontemplacja to miłowanie Jego Miłością! (...)

Fac. Przy krzyżu podejmuj życiowe decyzje.

Vide. Wpatruj się w Ukrzyżowaną Miłość.

(...) Fac - facere czyli działać (żyć w sercu świata);vides-videre, widzieć. I ich scalenie: czyń co widzisz! Patrzyła w Krzyż, widziała ukrzyżowaną Miłość i chciała tak żyć, naśladować Jezusa Chrystusa w sposobie Jego Krzyża.

Ale czy zauważyliście, że fac, facere zależy od vide, videre? Że czyn zależy od tego, jak się widzi? (...)”. Bp Wacław Świerzawski, „Zachował Ją Bóg dla naszych czasów”, 1998r.//.

Na kamieniu leży replika berła królowej. Złote sprzedała i nosiła takie jak widzimy, drewniane.

Na kratach umieszczone zostały dwie modlitwy wstawiennicze, abyśmy modląc się na klęczniku w tym miejscu mogli sobie i naszej wspólnocie parafialnej wypraszać przez Jej ręce potrzebne łaski.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282802
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
144
165
858
6691
282802
Twój adres IP: 35.172.111.215

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim