^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

dom k

KOLĘD SIĘ NIE SŁUCHA, KOLĘDY SIĘ ŚPIEWA…

taka myśl przyświecała spotkaniu Rodzin Domowego Kościoła z rejonu ostrowieckiego. W parafii św. Jadwigi o godz. 15.00 Eucharystią , której przewodniczył ks. Jan Sarwa - rejonowy duszpasterz a od kilku tygodni Dziekan dekanatu w Ostrowcu rozpoczęliśmy spotkanie. Tą Eucharystią wyraziliśmy Bogu dziękczynienie za to wyróżnienie wobec kapłaństwa ks. Jana. Posługę głoszenia Słowa Bożego podjął ks. Ryszard Konecki – proboszcz parafii z Waśniowa.

Bardzo konkretnie nakreślił postawę dynamizmu chrześcijańskiego, który wyrasta z osobistej relacji z Chrystusem i staje się misyjny wobec świata do którego jesteśmy posłani zaczynając od swojego małżeństwa i rodziny. Chór z Waśniowa profesjonalnym śpiewem liturgicznym i koncertem kolęd po Mszy Świętej ubogacił nasze świętowanie. Postawa członków chóru była dla nas świadectwem wiary. Po koncercie dalsza część kolędowania odbyła się w Sali parafialnej. Ksiądz proboszcz Marek Rusak jak zawsze bardzo hojnie pomógł nam zorganizować tą część spotkania. Po wspólnym posiłku radosne kolędowanie połączone ze świadectwem członków Ruchu było dla nas okazją do radowania się wspólnotą kościoła. Czuliśmy się jak w rodzinie. Bogu niech będą dzięki za dar tego spotkania.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

283584
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
44
368
412
7473
283584
Twój adres IP: 18.204.48.199

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim