^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

grób 1 15Były piękne. Naprawdę !!!

Bo mamy CUDOWNYCH LUDZI, którym zależy… .

Kiedy przyjdziemy do świątyni to podziwiamy, lub krytykujemy jej wystrój.

Jest pięknie, lub … . To nie jest nasz problem, to proboszcz.. , i inni....

 

W tym roku pragnę podziękować właśnie tym „innym”, którym w naszej Wspólnocie parafialnej „zależy”. Byli to:

1. „Ciemnicę”, oryginalną i niezwykłą dla nas przygotowali: ks. Bartosz i młodzi parafianie: Maciej Jabłoński, Kacper Kupiński, Daniel Wiecha, Jakub Słapek, Filip Ilis, Robert Opałka i Krzysztof Wicik.

2. „Grób Pański” udekorowali : niektórzy z „Kościoła Domowego i ich przyjaciele: Grażyna i Stefan Rusieccy, Wiesława i Mirosław Bąkowie, Zofia Kot, Grażyna Łukaszewska, Stanisław Zakrzewski . Przyznajmy, było ich niewielu. Dlatego za wielogodzinną, wielodniową, ciężką pracę przy cudnym, przestrzennym Grobie Pańskim im z serca „DZIĘKUJEMY”

3. Kimś wyjątkowym i niezwykłym człowiekiem jest nasza Pani Iwonka Chuchała. To ona zdobi przez cały rok naszą świątynię. Tyle trudu podejmuje, by pojechać, przywieść kwiatki i dodatki do nich. Potem je układa przez wiele godzin. My je podziwiamy. Bo to są to piękne, oryginalne kompozycje. Choćby te róże, które widzimy w okresie wielkanocnym, ustawione w szklanych naczyniach wypełnionych „kulkami” … Przychodzą goście i nam, duszpasterzom gratulują. A to jest zasługa P. Iwonki !!!  Czyni to zupełnie bezinteresownie!!!!! Nieraz kosztem swojej rodziny, swojego snu i stanu zdrowia. Uszanujmy to, gdy zamawiamy dekorację ślubną, pierwszokomunijną, rocznicową… .

Pani Iwono! – Dziękujemy za wszelkie dobro!!!

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284068
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
58
187
896
7957
284068
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim