^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

Tradycją naszej parafii jest coroczne wystawianie jasełek w okresie Świąt Bożego Narodzenia, które wprowadzają nas w świąteczny nastrój. W tym roku odbyły się one 19.01.2014r.

Przygotowane zostały pod kierunkiem p. Grażyny Gadkowskiej i p. Bożeny Kaptur. W jasełkach wystąpili: Maryja  Angelika Jarocha (Ie), Józef  Karol Gwóźdź (Ib), Aniołowie  Sandra Osowska (IIc) i Izabela Czerwińska (II d); dziennikarze  Gabriela Ilis (IIc), Hubert Kamiński (IIb) i Kamila Surmańska (IIb); pasterze  Karol Kieloch (IIb), Kacper Świercz (Ib) i Tomasz Orłowski (IId); królowie  Kacper Kwietniak (IId), Krystian Kasprzycki (IId) i Dawid Tyrała (IId); żołnierz (urzędnik)  Patryk Stępień (IIc) oraz recytator  Katarzyna Maziarz (IIc). Przedstawienie skłaniało do refleksji nad swoim życiem. Łączyło bowiem tradycje związane z narodzeniem Chrystusa i z czasami współczesnymi. Uświadomiło, jak my dzisiaj przyjmujemy Jezusa w swoich rodzinach i sercach. Kolędy śpiewała schola młodsza. Wszyscy uczestniczący w jasełkach z wielką uwagą obejrzeli przedstawienie przybliżające wydarzenie narodzenia naszego Zbawiciela i podziękowali gromkimi brawami. Na zakończenie ks. proboszcz Marek Rusak podziękował młodym "aktorom"  i paniom katechetkom oraz ufundował dla młodzieży słodką niespodziankę.

 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283826
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
3
64
654
7715
283826
Twój adres IP: 3.227.3.146

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim