^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Wielkanocny
  - okres w roku liturgicznym trwający od wigilii paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (to jest 50 dni). W tym okresie używa się w liturgii Kościoła katolickiego białego koloru szat liturgicznych. Rozważa się w nim Zmartwychwstanie Pańskie.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mP1050174To było niesamowite świadectwo młodych, pełnych radości i niezwykłej energii duchowej osób, które wybrały służbę Bogu. Ich postawa, słowa, uśmiechnięte oczy mówią „jesteśmy spełnione, bo oddaliśmy życie Chrystusowi i pełnimy Jego wolę ...’. Z jakim entuzjazmem mówiły o swoim powołaniu, o swojej służbie Bogu i ludziom, których na swojej drodze spotykają… . Czy ludzie pełniący wolę Bożą, gdziekolwiek są, mogą być szczęśliwi …- mogą i są!!!! Popatrzcie na swoje dzieci - czy naprawdę są szczęśliwe i pełnią wolę Bożą? Czym jest powołanie Boże ? Jak je realizować?

 

Świat nam mówi: jesteś wolny, rób co chcesz, nic Cię nie ogranicza, nawet Bóg ze swoimi przykazaniami i nauką. To dobre dla babci i … . Efekt – rozwody, rozgoryczenie, brak nadziei, problemy, smutek.. itd.

W niedzielę 21 czerwca gościliśmy dwie siostry: Olę i Agatę, ze zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego (CHR). Pracowałem z nimi w Zawichoście przez ponad 8 lat, autentycznie budując się ich duchowością i miłością Boga. Od początku mojej posługi w naszej parafii przybywają tutaj, w każdy 17 dzień miesiąca, aby się z nami modlić i animować spotkania Sodalicji św. Jadwigi Królowej. Dziękuję im za to. A Wam za ciepłe przyjęcie ich słów, za modlitwę i dar materialny na ich trwanie. Powiem – są w wielkiej potrzebie wsparcia, aby pełniły swoje powołanie. „Bóg zapłać za modlitwę i ofiary”

Z podziękowaniem

ks. Marek R.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

1187572
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
137
635
2729
14632
1187572

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim