^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m tn pielgrzr1To była już XXI ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin oraz doradców życia rodzinnego do jasnogórskiego sanktuarium.

- Wy ukazujecie to arcydzieło światu poprzez wzajemną miłość i wytrwałość w stawianiu czoła trudnościom. Jesteście źródłem wielorakiego dobra; przypominacie drzewo rodzące wspaniałe, dorodne owce - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do rodzin zgromadzonych na Jasnej Górze.


Podczas Mszy św. zgromadzeni na jasnogórskim placu małżonkowie odnowili złożone sobie w dniu ślubu przyrzeczenia. Na zakończenie wspólnej modlitwy nowi doradcy życia rodzinnego z poszczególnych diecezji złożyli uroczyste ślubowanie sumiennego wypełniania misji powierzonej im przez wspólnotę Kościoła. Małżonkowie zawierzyli siebie i rodziny Królowej Polski.
Z naszego dekanatu udało się dwa autokary: z par. Matki Bożej Salatyńskiej chór „Cantate Domino”, który spiewał podczas uroczystości jasnogórskich, z ks. prał. Zbigniewem Wiatrkiem i drugi, z pozostałych parafii, z ks. Markiem Rusakiem, dekanalnym duszpasterzem rodzin.
Pielgrzymi modlili się w czasie drogi, oraz przed obliczem Jasnogórskiej Pani, w swoich intencjach, jak również za wszystkie małżeństwa i rodziny z naszego Miasta. W drodze powrotnej pątnicy odwiedzili Jędrzejów, najstarsze cysterskie opactwo w Polsce, wsławione osobą bł. Wincentego Kadłubka. Wśród licznie zgromadzonych pielgrzymów, byli także nasi parafianie.

 

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282807
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
149
165
863
6696
282807
Twój adres IP: 35.172.111.215

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim