^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mb neok

Zapraszamy od niedzieli 03 kwietnia na nowe katechezy neokatechumenalne.  O godz. 16.00 na placu, parkingu przed kościołem pierwsze / spośród pieciu / spotkanie ewangelizacyjne w ramach "Głoszenia Ewangelii na placach naszego Miasta. O godz. 19.00 rozpoczęcie "rekatechez", czyli katechez uzupełniających.  Potem spotykamy się w poniedziałek i czwartek ok. godz. 18.30. „Droga neokatechumenalna” ma zupełnie inny charakter niż istniejące do tej pory nasze grupy parafialne.  Jest ona zgromadzeniem ludzi, którzy wyłonią się po katechezach i stworzą idącą śladami Chrystusa na wzór założyciela Kiko Argüello wspólnotę apostolską.

 

Droga Neokatechumenalna zrodziła się w 1964 roku w Hiszpanii, z inicjatywy Francisco (Kiko) José Eduardo Argüello. Urodził się on w 1939 roku w zamożnej rodzinie. Z wykształcenia artysta – malarz, po odbyciu służby wojskowej zdecydował się zejść do społecznych katakumb, aby przepowiadać Ewangelię nędzarzom. Kiko chciał w ten sposób realizować formułę Charlesa Foucould, aby żyć w ciszy jak Jezus Chrystus, w kontemplacji u nóg Jezusa ukrzyżowanego wśród biedaków. Wziął Biblię i gitarę i zamieszkał  w madryckich slumsach. Tam poznał Carmen Hernandez, absolwentkę chemii z licencjatem z teologii. Carmen przygotowywała w tym czasie grupę mającą udać się na misję. Ostatecznie ona także zamieszkała w slumsach, aby ludziom z marginesu społecznego przepowiadać Ewangelię. W ten sposób powstała pierwsza wspólnota składająca się z ubogich.  

Wszyscy papieże i ks. biskupi popierają i widzą owoce w życie konkretnych osób wybierających „ Drogę… „. W naszej diecezji. w każdym mieście jest kilka takich Wspólnot, również w Ostrowcu. Mamy nadzieję, na powstanie jej w naszej parafii.

 

Na zaproszeniu , które otrzymaliście wychodząc z naszej świątyni zobaczyliście tekst:

KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

w parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nie ma znaczenia czy jesteś młody, Czy w podeszłym wieku, Biedny czy bogaty, Zdrowy, czy może nie czujesz się najlepiej, Wierzący czy niewierzący, Szczęśliwy czy w totalnej rozpaczy...

Cykl katechez rozpoczyna się 3 kwietnia spotkaniem w niedzielę o godz. 19:00 w kościele pw. św. Jadwigi.

Zapraszamy w każdą niedzielę ogodzinie 19:00 oraz w poniedziałki i czwartki o godzinie 18:30 po Mszy św.

Spotkania odbywać się będą w sali spotkań w domu parafialnym Os. Stawki 36 w Ostrowcu Św.

         Zapraszają   

           Was duszpasterze, ks. Wojciech Marzec i katechości

 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284011
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
1
187
839
7900
284011
Twój adres IP: 35.173.234.140

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim