^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

oblaci2Stało się to już tradycją, iż w jesienny Dzień Pański przybywają do nas ojcowie oblaci z sanktuarium Świętego Krzyża. Przez cała niedzielę, 15 listopada, gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej ojca Sławomira z tego zgromadzenia, oraz nowicjusz Dominika. Ojciec Sławomir głosił na Mszach świętych niezwykle homilie, oraz zachęcał do modlitwy i wsparcia materialnego ich dzieła misyjnego, polegającego na nabyciu kalendarza.

Nowicjusz Dominik, czyli młody człowiek, który niedawno jest na Świętym Krzyżu pragnie nam przekazać następujące słowa: „ pochodzę z diecezji siedleckiej. Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej poznałem podczas rekolekcji powołaniowych w Kodniu. Zachęcił mnie do nich znajomy kleryk z tego zgromadzenia. Tam się wszystko odmieniło. Po maturze przez dwa lata studiowałem w Warszawie elektronikę. Teraz w nowicjacie na Świętym Krzyżu rozpoznaje swoje powołanie i modlę się o wskazanie mi drogi mojego życia przez Pana. Bardzo się cieszę, że mogłem gościć w Waszej parafii, gdzie tyle dobrego się dzieje i działa tyle wspólnot skupiających ludzi, dla których Jezus Chrystus jest nadal ważny i obecny w ich życiu. Bardzo proszę o modlitwę za mnie, za dzieło misyjne naszego Zgromadzenia, oraz nowicjuszy – przyszłych misjonarzy”.
Dziękujemy ojcom oblatom za owocne, pełne życzliwości spotkania świętokrzyskie z kapłanami i wiernymi naszej parafii. Ojcu Sławomirowi za niezwykle budującą homilie. Wam – za świadectwo wiary w to , że działalność misyjna Kościoła jest pierwsza i absolutnie najważniejsza, według nauczania św. Jana Pawła II . Ojciec Sławomir i N. Dominik dziękują Wam, drodzy parafianie za życzliwość i każdy dar serca i bardzo proszą o modlitwę.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284011
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
1
187
839
7900
284011
Twój adres IP: 35.173.234.140

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim