^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

P1010352Siedmiu diakonów, po zakończeniu formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, przyjęło w sobotę 28.05 święcenia kapłańskie. Wśród nich był nasz diakon Marcin Przytuła. Liturgii święceń w katedrze radomskiej przewodniczył Biskup Henryk Tomasik, który w kazaniu wezwał do dziękczynienia za dar kapłaństwa.

 

Przypomniał ewangeliczne wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy. – W noc przed swą męką Pan Jezus powiedział swoim uczniom: „To czyńcie na moją pamiątkę”. Ustanowił sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Przekazał ludziom wielką władzę. Dziękujemy naszemu Zbawicielowi za ten dar dla świata i dla człowieka. A do dziękczynienia dołączamy modlitwę błagalną za tych braci, którzy otrzymują ten wielki dar, dar święceń. Prośmy Pana Boga, aby ich posługa służyła dobru ludu Bożego, aby umieli miłością i służbą odpowiedzieć na miłość Pana Boga – mówił ordynariusz. Świecenia kapłańskie to radość dla całej diecezji, ale i poszczególnych parafii neoprezbiterów. Stąd też do radomskiej katedry przybyły nie tylko rodziny neoprezbiterów, ale również ich przyjaciele i znajomi oraz przedstawiciele różnych grup formacyjnych, m.in. oazowicze, wolontariusze ŚDM oraz członkowie towarzystwa Przyjaciół WSD w Radomiu. Byli obecni nasi parafianie z ks. proboszczem.

W niedzielę 29.05 Msza św. o godz. 12.00 w naszej parafii to msza prymicyjna. 

Księdzu prymicjantowi towarzyszyliśmy od jego domu rodzinnego na ul. Wysokiej idąc ze śpiewem w radosnej procesji do kościoła. 

Pierwsza Msza św. sprawowana przez ks. Marcina w rodzinnej parafii była dużym przeżyciem nie tylko dla prymicjanta i jego rodziny, ale też dla uczestników tego radosnego wydarzenia.

 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283825
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
2
64
653
7714
283825
Twój adres IP: 3.227.3.146

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim