^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mP1060129W środę 28 września świętowaliśmy 15 rocznicę powstanie najbardziej aktywnej i rozmodlonej w nasze parafii, Wspólnoty Matki Bożej Królowej Pokoju. To jest powód do wielkiej dumy dla tych, którzy ją zainicjowali. To jest powód do chluby, dla tych, którzy w niej trwają przez tyle lat.

Wasza modlitwa jest światu i nam bardzo potrzebna. Msze świętą jubileuszową odprawił jej duchowy opiekun ks. Wojciech Pelczar. Ks. prob. podczas uroczystości mówił: "Powstały nowe grupy parafialne, ale Wy jesteście fundamentem... na którym się buduje. Bo trwacie tyle lat.. Gratulujemy Wam za stałość i wierność w modlitwie, która przynosi owce pokoju i miłości miłosiernej. Bez tej modlitwy świat i nasza parafia byłaby uboga ...” . Jeszcze raz gratulujemy!!!! Zachęcamy Was Kochani Parafianie, abyście dołączyli do tej jakże ważnej wspólnoty modlitewnej, która wyprasza największy dar: pokój i miłość.

Prosiłem o świadectwo osób, które współtworzyły Wspólnotę Matki Bożej Królowej Pokoju, oto jego treść: „ Niech Bóg będzie uwielbiony przez Niepokalane Serce Maryi w darze 15 lat modlitwy w naszej wspólnocie. Istnieje od 2001 r. a jej członkami są osoby, które żyją orędziem Matki Bożej. Założycielka była P. Zofia Kot, po powrocie z pielgrzymi do Medjugorie. Przejęta orędziem Maryi porwała swym duchowym zapałem inne osoby i włączyła do modlitwy. Za Jej przykładem wielu członków odwiedziło także to europejskie sanktuarium. Cały czas są z nami kapłani tu pracujący, obecnie ks. Wojciech Pelczar. W każdą środę trwamy na modlitwie.
Członkowie Wspólnoty Królowej Pokoju:
• żyją na co dzień orędziem Matki Bożej przekazanym w Medjugorie;
• odmawiają codziennie różaniec;
• modlą się w intencji pokoju na świecie;
• modlą się za kapłanów i Ojczyznę;
Maryja kształtuje w nas postawę miłosierdzia i służby. Jesteśmy gotowi do zadań i wyzwań duszpasterskich w parafii. Włączamy się do działań duchowych: np. - organizujemy modlitwę różańcową. Przewodniczymy modlitwie w pierwsze soboty miesiąca. Jesteśmy zawsze aktywni w organizacji: np. pikników parafialnych, dekoracji świątyni, spotkań dla ludzi chorych i w podeszłym wieku. Wezwania do współpracy duszpasterskiej ze strony księdza Proboszcza są dla nas wyzwaniem.
Radujemy się kolejną osobą gotową do modlitwy we wspólnocie. Jesteśmy przekonani, że Matka Boża czeka na KAŻDĄ OSOBĘ , która pragnie się z nami modlić…
Gdybyście wiedzieli jak bardzo was kocham, płakalibyście z radości. Kiedy ktoś staje przed wami i o coś prosi dajecie mu to. A ja staję przed tyloma sercami, ale one pozostają zamknięte. Módlcie się, aby świat przyjął moja miłość. Módlcie się o pokój. Pkój na świecie zaczyna się w sercu człowieka – w Twoim Sercu… - mówi Matka Boża."

 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283825
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
2
64
653
7714
283825
Twój adres IP: 3.227.3.146

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim