^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mtn MG 0444

Przeżywaliśmy ją, po tygodniowym przygotowaniu rekolekcyjnym, 28 października 2015 roku w kolegiacie św. Michała. Uroczyście wybraliśmy Chrystusa za naszego Króla i Pana – Intronizowaliśmy Go w naszych rodzinach, parafii a nade wszystko w sercach naszych. Powtarzaliśmy m.in. „Jesteś moim Królem”… .

W niedzielę 30 października, podczas Mszy świętej o godz. 12.00, wraz z Wspólnotą Dla Intronizacji Serca Jezusowego dziękowaliśmy Bogu za ten bardzo ważny akt. Jubileuszowej Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił o. dominikanin Marek Grzelczak z Tarnobrzega.


Bogu niech będą dzięki za to wydarzenie i naszą Wspólnotę Intronizacyjną, która w każdy czwartek od godz. 16.00 do 17.00 modli się w naszej świątyni, adoruje Chrystusa Króla. Czyni to wiernie, niezmiennie i pobożnie. Potem włącza się w brewiarzową modlitwę Kościoła. Niech Bóg będzie uwielbiony w każdym, kto czci Jego Serce… . 

Z szacunkiem Wielkim dla każdego z Waszej Wspólnoty – kapłani pracujący w naszej parafii.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282554
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
61
176
610
6443
282554
Twój adres IP: 3.233.226.151

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim