^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m poswW niedzielę 05 lutego  2017 r. odbyła się  uroczystość poświęcenia pierwszego sztandaru liturgicznego naszej parafii, ufundowanego przez Wspólnoty różańcowe. Jednocześnie dziękowaliśmy Panu Bogu za 30 lat istnienia parafialnego Koła Żywego Różańca, któremu patronuje Matka Boża Sulisławska…  

 

Mszę świętą odprawił ks. prob. Marek. P. Joanna Lubacha, zelatorka róży, przedstawiła w swoim niezwykłym wystąpieniu, rys historyczny tych wspólnot modlitewnych, w tym okoliczności ich powstania u nas. Dziękujemy za Waszą ofiarną, nieustanną modlitwę, ale i za ten ważny dar dla naszej świątyni. Sztandar ten będą nosić wspólnoty różańcowe w uroczystych procesjach eucharystycznych. Co nam jest? Z jednej strony widzimy obraz Matki Bożej Różańcowej z napisem „ Módl się za nami”, a z drugiej nasz wizerunek św. Jadwigi Królowej z wezwaniem „Wstawiaj się za nami”. Bogu niech będą dzięki za naszych wspaniałych zelatorów, siostry i braci, którzy tworzą cztery wspólnoty modlitewne. Jesteście radością i prawdziwym ewangelicznym skarbem naszej parafii. Jesteście jak Mojżesz, z dzisiejszego pierwszego czytania, który w czasie walki z Amalekitami wznosił swoje ręce z laską otrzymaną od Boga, kiedy ręce te były wzniesione Izrael wygrywał, kiedy osłabły i opadały, zbliżała się klęska. Chciałoby się całować te Wasze ręce codziennie trzymająca różaniec … bo dzięki tej modlitwie świat istnieje … Na dalszy rozwój wspólnot różańcowych życzymy Wam – „Szczęść Boże”!
Nadmieńmy, że swój znak liturgiczny posiadała już wcześniej Wspólnota Intronizacyjna.

 

 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284068
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
58
187
896
7957
284068
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim