^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mP1150195Bp senior Wacław Świerzawski obchodzi w tym roku 25-lecie posługi biskupiej. Uroczystości odbyły się 29 kwietnia w Zawichoście podczas jubileuszowej Eucharystii, której przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz…  

 

Msza św. koncelebrowana była w kościele św. Jana Chrzciciela przez biskupa seniora Edwarda Frankowskiego oraz wielu kapłanów z diecezji sandomierskiej i archidiecezji krakowskiej. Na jej początku ks. Roman Janiec, kanclerz kurii sandomierskiej odczytał przesłanie od papieża Franciszka nadesłane do biskupa Jubilata.
„Okazał się on bowiem Pasterzem prawym i wiernym, godnym imienia Apostoła Jezusa Chrystusa. Publicznie wyrażamy mu więc wyrazy podziękowania i z głębi serca udzielamy Apostolskiego błogosławieństwa, jako rękojmi łaski płynącej z nieba, prosząc jednocześnie o wzajemną modlitwę” – napisał papież Franciszek w przesłanym liście.
Bp Krzysztof Nitkiewicz przekazując bp. Wacławowi Świerzawskiemu życzenia od nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, od siebie podkreślił, że 25 lat biskupstwa Jubilata, to czas, w którym prowadził on Kościół sandomierski, następnie wspierał modlitwą apostolat swoich następców, a od pewnego czasu towarzyszy wspólnocie diecezjalnej przez milczenie naznaczone chorobą.
– Związane z choroba ograniczenia nie oznaczają bynajmniej bezczynności lecz głębsze zjednoczenie z Chrystusem. Dlatego nie trzeba budować wokół Jubilata legendy, ani przypisywać mu rzeczy, których nie jest dzisiaj w stanie uczynić. Zrobił w swoim życiu wystarczająco dużo, łącznie z propagowaniem nowych form życia wspólnotowego, więc skoncentrujmy się na otoczeniu go miłością, tym bardziej, że nieobce było mu również doświadczenie Ogrójca i Kalwarii – podkreślał hierarcha sandomierski.
Zdaniem ordynariusza, taki jest zresztą los każdego pasterza, nawet jeśli ostatecznie zostanie nazwany „dobrym pasterzem”.
– Pomimo tego, wspólnota Kościoła, z którą biskup zostaje zaślubiony, stanowi jego najbliższą rodzinę i dom. Wymaga różnorodnych wyrzeczeń, ale zgodnie z obietnicą Pana Jezusa daje stokroć więcej i w życiu obecnym i wiecznym. Ta wspólnota diecezjalna dziękuje dzisiaj Bogu za biskupa Wacława i prosi o potrzebne dla niego łaski – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz.
We wspólnej modlitwie uczestniczyli: Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi Wawelskiej, którego założycielem jest biskup jubilat, przedstawiciele wspólnot zakonnych, ruchów i stowarzyszeń katolickich z diecezji, seminarzyści oraz wielu diecezjan i przyjaciół, którzy przekazali biskupowi Jubilatowi podziękowania oraz życzenia. Pośród składających życzenia byli przedstawiciele Sodalicji św. Jadwigi Królowej z naszej parafii, wraz z ks. Markiem.

mP1150195

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283761
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
2
110
589
7650
283761
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim