^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mWP 20170917 20 27 29 RichDopełnieniem naszego Pikniku był występ P. Andrzeja Batora / baryton/ w naszej świątyni, w dn. 17 września 2017 r.    ZOBACZ NA YOU TUBIE...

"ARTYSTA POZYTYWNIE OCZAROWAŁ NAS MUZYCZNIE I DUCHOWO" .... 

Koncert religijny P. Andrzeja Batora był niezwykłym wydarzeniem kulturalnym nie tylko w naszej Parafii, ale i w wymiarze Miasta Ostrowiec Świętokrzyski. Występ zapowiedziała i poprowadziła P. dyr. Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia Ewa Jurkowska - Siwec. Miał on trwać 1 godzinę a zakończył się przed 21.00. Bisom i oklaskom nie było końca. Artysta wykonał trzynaście utworów a potem jeszcze trzy bez akompaniamentu, gdy trudno było się rozstać ... . Atmosfera była wspaniała. Napięcie muzyczne narastało z każdym wykonywanym utworem. Jakże mocno przemówiły do nas słowa P. Andrzeja, świadectwo Jego wiary i przywiązania do Pana Boga i Maryi. Zgromadzeni nie zapomną, na długo, wspomnień o spotkaniu ze św. Janem Pawłem II i słów, które wtedy padły; „Andrzeju, nie zmarnuj talentu. Śpiewaj Bogu, Maryi i ludziom'', do których dojrzewał wiele lat. Artysta oczarował nas muzycznie i duchowo. Sztuka prowadzi do Stwórcy, który jest najwyższym Pięknem – to stwierdzenie w pełni zrealizowało się w naszej świątyni, za sprawą P. Andrzeja.  Świadectwo wiary w ustach światowej sławy śpiewaka porusza i rodzi dobre ziarno ewnangeliczne w sercach ludzkich. Bogu niech będą dzięki za to artystyczne wydarzenie. Nie byłoby tego koncertu bez inicjatorów i tych, którzy zorganizowali występ, przywieźli P. Andrzeja z Warszawy, zadbali o przebieg i otoczyli troskliwą opieką artystę. Dziękuję P. Barbarze Michałek z Lublina, za podsunięcie pomysłu występu, animowanie, stałą modlitwę… i niezwykłą postawę... . Wiele zawdzięczamy P. Dorocie i Mirosławowi Michałkom z Ostrowca Świętokrzyskiego. To oni przywieźli z Warszawy i odwieźli  P. A. Batora, zadbali o niego w Kałkowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Chwała im za to ! Koncert zakończył się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. i modlitwą za naszego Gościa.  Kto nie był, niech żałuje !

ZOBACZ CAŁY KONCERT NA YOU TUBE:

https://youtu.be/DGkgLoGLHjc  - cz. 1

https://youtu.be/BNul5dXTxVw  - cz. 2

https://youtu.be/h-hKGENspgY  - cz. 3

https://youtu.be/BhvU4mPXnhk  - cz. 4

https://youtu.be/G3kwN9Wn1cA  - cz. 5

https://youtu.be/ZHSYE5CJEww  - cz. 6

Dziękujemy P. Krzysztowi Wilkowi za medialne "odsłonięcie" koncertu, P. Zbyszkowi, naszemu Przyjacielowi - za nagłośnienie  i Jego Przyjacielowi, który jest naszym, ostrowieckim artystą... . 

O ARTYŚCIE !

" Moją nauczycielką była Mira Zimińska-Sygietyńska. Potem zaczęła się moja solowa kariera. W Metropolitan Opera w Nowym Jorku występowałem z królem tenorów Luciano Pavarottim. Koncertowałem przed królową angielską Elżbietą II i prezydentem USA Ronaldem Reaganem. Największym przeżyciem był dla mnie koncert dla papieża Jana Pawła II, który podczas późniejszej audiencji powiedział mi ,,Andrzeju, nie zmarnuj talentu. Śpiewaj Bogu, Maryi i ludziom''. To moje życiowe motto."

"Pochodzę z muzykalnej rodziny. Śpiewała moja mama Albina oraz siostry Irena i Bożena. A tata Jan przygrywał nam na skrzypkach. Ja śpiewać zacząłem jak miałem siedem lat. Pamiętam pierwsze próby i występy w naszej wiejskiej sali. Potem szlifowałem wokal w ognisku muzycznym w Międzyrzeczu, gdzie moimi nauczycielami byli Florian Matuszny i Donata Marzec. Kolejnym etapem była szkoła muzyczna w Zielonej Górze, gdzie śpiewu uczyła mnie Lidia Gawrylarz."

Andrzej Bator– śpiewak (baryton) ur. 1960, Bledzew, na ziemi lubuskiej. Jest wychowankiem legendarnej Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, Zespołu Pieśni i Tańca “Mazowsze”, z którym występował w latach 70-tych.     W 1987 roku ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznei im. Fryderyka Chopina w Warszawie, uzyskując dyplom w klasie śpiewu solowego prof. Marii Kunińskiej-Opackiej. Mistrzowski kunszt wokalny doskonalił (w ramach kursów) pod kierunkiem najsłynniejszych gwiazd Metropolitan Opera i La Scali: Evengeliny Colon, Atheny Lampropulos, Anny Balos, Bruno Pola, Alfonso Cantu, Luciano Pavarottiego. W 1985 roku debiutował w USA w Teatrze Stamford Ct. partią Komandora w operze W.A.Mozarta Don Giovanni. Koncertował w Nowym Jorku u boku prof. Tadeusza Sadłowskiego -legendarnego pianisty polskiego pochodzenia. Najważniejsze wydarzenia muzyczne z udziałem artysty to m.in. Galowy Koncert 10-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku (1988), Galowy Koncert 500-lecia odkrycia Ameryki w Teatrze Del Barrio w Nowym Jorku (1992), Galowy Koncert w ONZ dla ambasadorów z całego świata (1992), koncert w Londynie (Instytut Generała Sikorskiego) podczas uroczystości odsłonięcia portretu Królowej Matki (2002). Artysta zasiada w jury międzynarodowych konkursów wokalnych (m.in. podczas Miedzynarodowego Festiwalu Filmowego w Niepokalanowie). W latach 80-tych współpracował z Operą Narodową i Operetką Warszawską. Występuje w licznych salach koncertowych w Polsce – m.in. w filharmoniach w Białymstoku, Koszalinie, w miastach: Zielonej Górze, Wrocławiu oraz w sanktuariach i miejscach kultu religijnego – Fatima, La Salete, Lourdes, Mediugorie, Gietrzwald, Rokitno (na ziemi lubuskiej).

 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284071
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
61
187
899
7960
284071
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim