^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Wielkanocny
  - okres w roku liturgicznym trwający od wigilii paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (to jest 50 dni). W tym okresie używa się w liturgii Kościoła katolickiego białego koloru szat liturgicznych. Rozważa się w nim Zmartwychwstanie Pańskie.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

tn P1060528Jak co roku, przedstawiciele naszej parafii, modlą się w nocnym czuwaniu przed cudownym Wizerunkiem Królowej Polski na Jasnej Górze... 

Wyjechaliśmy na nie 10 września o godz. 14.00. Po drodze trwały śpiewy i modlitwa. Każdy z nas duchowo „wiózł” intencje swoje, ale i tych, którzy, nas prosili o modlitwę wstawienniczą przed obliczem naszej Matki i Królowej. Uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, podczas, którego zostaliśmy przywitani przez ojców paulinów. Tego dnia z Ostrowca Świętokrzyskiego byli z nami przedstawiciele innych parafii oraz autokar z młodzieżą. Wraz z nimi modliliśmy się o nowe powołania kapłański, zakonne i misyjne dla naszej diecezji. Najważniejszym momentem czuwania jest sprawowana o północy Eucharystia w kaplicy jasnogórskiej. Po niej młodzież już wyjechała. My trwaliśmy dalej na modlitwie.  Przed każdą tajemnicą różańcową były odczytane intencje konkretnego pątnika. Odprawiliśmy, dla wszystkich poruszające, nabożeństwo Drogi krzyżowej. Nastąpił moment pożegnania Z Matką Jasnogórską i cudowny Obraz został zasłonięty . Wróciliśmy zmęczeni, ale i bardzo szczęśliwi, że dane nam było przeżyć tak potrzebne dla rozwoju duchowego, ale i dla jakości naszego człowieczeństwa chwile.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

1186466
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
312
729
1623
13526
1186466

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim