^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

tn P1060528Jak co roku, przedstawiciele naszej parafii, modlą się w nocnym czuwaniu przed cudownym Wizerunkiem Królowej Polski na Jasnej Górze... 

Wyjechaliśmy na nie 10 września o godz. 14.00. Po drodze trwały śpiewy i modlitwa. Każdy z nas duchowo „wiózł” intencje swoje, ale i tych, którzy, nas prosili o modlitwę wstawienniczą przed obliczem naszej Matki i Królowej. Uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, podczas, którego zostaliśmy przywitani przez ojców paulinów. Tego dnia z Ostrowca Świętokrzyskiego byli z nami przedstawiciele innych parafii oraz autokar z młodzieżą. Wraz z nimi modliliśmy się o nowe powołania kapłański, zakonne i misyjne dla naszej diecezji. Najważniejszym momentem czuwania jest sprawowana o północy Eucharystia w kaplicy jasnogórskiej. Po niej młodzież już wyjechała. My trwaliśmy dalej na modlitwie.  Przed każdą tajemnicą różańcową były odczytane intencje konkretnego pątnika. Odprawiliśmy, dla wszystkich poruszające, nabożeństwo Drogi krzyżowej. Nastąpił moment pożegnania Z Matką Jasnogórską i cudowny Obraz został zasłonięty . Wróciliśmy zmęczeni, ale i bardzo szczęśliwi, że dane nam było przeżyć tak potrzebne dla rozwoju duchowego, ale i dla jakości naszego człowieczeństwa chwile.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

283589
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
49
368
417
7478
283589
Twój adres IP: 18.204.48.199

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim