^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Wielkanocny
  - okres w roku liturgicznym trwający od wigilii paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (to jest 50 dni). W tym okresie używa się w liturgii Kościoła katolickiego białego koloru szat liturgicznych. Rozważa się w nim Zmartwychwstanie Pańskie.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

20 września przedstawiciele wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego naszej parafii wzięli udział w uroczystości Intronizacji w parafii Andrzejów…  

 Uroczystej Mszy św. przewodniczył diecezjalny opiekun tej wspólnoty ks. Stanisław Olszówka. Homilie wygłosił ojciec rekolekcjonista (redemptorysta) ks. Andrzej Zając ze Szczecina. Na tą uroczystość przybyło 13 delegacji wspólnot ze swoimi parafialnymi proporcami. Po Mszy św. wszyscy spotkali się w remizie na poczęstunku, gdzie można było skosztować regionalny bigos i grycarz. Warto wspomnieć, że wspólnota Intronizacji NSJ w naszej diecezji jest największą w Polsce i ciągle się powiększa przez powstające nowe wspólnoty.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

1186395
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
241
729
1552
13455
1186395

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim