^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

20 września przedstawiciele wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego naszej parafii wzięli udział w uroczystości Intronizacji w parafii Andrzejów…  

 Uroczystej Mszy św. przewodniczył diecezjalny opiekun tej wspólnoty ks. Stanisław Olszówka. Homilie wygłosił ojciec rekolekcjonista (redemptorysta) ks. Andrzej Zając ze Szczecina. Na tą uroczystość przybyło 13 delegacji wspólnot ze swoimi parafialnymi proporcami. Po Mszy św. wszyscy spotkali się w remizie na poczęstunku, gdzie można było skosztować regionalny bigos i grycarz. Warto wspomnieć, że wspólnota Intronizacji NSJ w naszej diecezji jest największą w Polsce i ciągle się powiększa przez powstające nowe wspólnoty.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

1233051
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
61
889
2982
11426
1233051

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim