^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Wielkanocny
  - okres w roku liturgicznym trwający od wigilii paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (to jest 50 dni). W tym okresie używa się w liturgii Kościoła katolickiego białego koloru szat liturgicznych. Rozważa się w nim Zmartwychwstanie Pańskie.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

rózaniec bez granicNajwiększe wydarzenie modlitewne w Europie. Od godz. 14.00 w całej Polsce i poza nią trwał "Różaniec Bez Granic". W modlitwie na granicach naszej Ojczyzny brało udział ponad milion osób. W tym czasie wierni zaczęli modlić się na górskich szczytach, na morzu, lotniskach, w świątyniach a ludzie chorzy w swoich domach…   

 

Data jest nieprzypadkowa. "Różaniec do Granic" odbywa się w święto Matki Bożej Różańcowej. Objął 320 kościołów stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski. Katolicką akcję promowali m.in. Cezary Pazura czy Jerzy Zelnik. Wiele osób z naszej parafii wyjechało do wyznaczonych miejsc i świątyń. Ci z nas, którzy nie mogli wyjechać, łączyli się duchowo w każdym polskim kościele. Tak było również u nas. Na godz. 14.00 przybyło ok. 90 osób. Przez godzinę odmawiali różaniec w świątyni, a potem trwali dalej na modlitwie przy Grocie Lourdzkiej. Dziękujemy !!!!
Z granic naszego państwa, z tarczą, którą jest Maryja, idziemy teraz do granic naszych lęków, naszych pragnień, naszych możliwości, poza granice komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. Idziemy więc do granic i przekraczamy je, aby Różańcem ratować Polskę i świat.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

1186375
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
221
729
1532
13435
1186375

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim