^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mP1060689Dekanalny Dzień Małżeński odbył się  w niedzielę 22 października parafii Św. Michała. Rozpoczął się o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Potem zgrmadzeni małżonkowie udali sie na salę "Michael", gdzie ciekawie i owocnie wymieniałi się swoimi życiowymi doświadczeniami. Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem małżonków była dopełnieniem tego spotkania ….  

W czasie spotkania w Sali Michael wysłuchali katechezy na temat „Jaka jest recepta na szczęście małżeńskie?”, Były śpiewy i chwile radości, kawa z ciastkiem i czas na rozmowę. Dziękujemy wszystkim małżonkom z naszej parafii,, którzy tam spedzili niedzielne popołudnie. To była niezapomniana randka małżeńska w niedzielne popołudnie . 

Taki dzień skupienia dla małżonków , to wielki prezent od Boga....
snuli refleksję małżonkowie Danuta i Tadeusz . Mówili dalej : jesteśmy 40 lat w sakramentalnym związku małżeńskim ale taka randka przydarzyła nam się pierwszy raz . Wróciliśmy do domu bardzo umocnieni. Nasza relacja nabrała delikatnej a jednocześnie takiej radosnej świeżości . Długo jeszcze wieczorem rozmawialiśmy o tym co za nami i o tym co przed nami. Nasze dialogowanie zakończyliśmy modlitwa za męża i za żonę. Postanowiliśmy takie modlitwy zdobyć dla naszych dzieci trwających z związkach małżeńskich .
Marzena i Paweł : jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być na takim spotkaniu. Budowało nas dosłownie wszystko. Każde słowo było na wagę złota. Świadectwa małżonków wzmocniły nas . Nasze zatroskanie o to, że w tak wielu sprawach sobie nie radzimy postanowiliśmy oddać Jezusowi . Już jesteśmy mocniejsi o te konkretne recepty na szczęśliwe życie małżeńskie . Nosiłam w sobie ranę po stracie dziecka a teraz jestem przekonana , że Bóg tak chciał i co więcej ono jest szczęśliwe na wieki .
To dwa świadectwa z pośród wielu po przeżyciu Dekanalnego Dnia Skupienia dla Małżonków. Rozpoczęliśmy o godzinie 15 .00 koronka do Bożego Miłosierdzia a zakończyliśmy uroczystą Msza Św z indywidualnym błogosławieństwem małżonków . Piękną oprawę liturgiczna zorganizował Domowy Kościół . Przedział wiekowy małżonków bardzo różny . Staż małżeński od 5 do 57lat . Cudowna wymiana doświadczeń poprzez świadectwa małżonków włączone w dialogowaną konferencję o budowaniu jedności małżeńskiej . Ogromna radością była obecność wielu kapłanów zatroskanych o dobro rodziny . Pozostajemy bardzo wdzięczni Księdzu Tomaszowi-- Diecezjalnemu Duszpasterzowi Rodzin za dar niezmordowanej posługi duszpasterskiej. Nie tylko z nami jest ale wiarą i wiedza buduje nasze pragnienie świętości . WM Bąkowie

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284011
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
1
187
839
7900
284011
Twój adres IP: 35.173.234.140

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim