^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mWP 20171015 13 02 34 RichNa tydzień przed „Niedzielą misyjną”, 15 października 2017 r. na wszystkich Mszach świętych ojcowie oblaci ze Świętego Krzyża głosili Słowo Boże, oraz proponowali nam nabycie kalendarzy misyjnych, z których dochód był przeznaczony na ich dzieło. Przemiłe były spotkania z naszymi parafianami, rozmowy i dobre słowa, jakie wtedy padały. Dziękujemy ojcu Pavelowi Lemekh i nowicjuszowi Andrzejowi Kaczorkiewiczowi za pełną radości obecność i świadectwo wiary. Wam za życzliwość i wsparcie …   

 

O Pavel Lemekh OMI – „Pochodzę z Białorusi. Jestem socjuszem mistrza nowicjatu na Świętym Krzyżu. W maju tego roku zostałem wyświęcony na kapłana i o. Prowincjał posłał mnie do Sanktuarium, abym formował przyszłe pokolenia misjonarzy. Pozdrawiam w Panu parafian z Ostrowca Świętokrzyskiego, z par. św. Jadwigi. Dziękuję za życzliwość i ofiarność. Proszę o modlitewne wsparcie mojej posługi i zgromadzenia, w którym realizuje swoje powołanie.”
Nowicjusz Andrzej Kaczorkiewicz – „ Pochodzę ze Zduńskiej Woli. Z wykształcenie jestem kucharzem, po technikum gastronomicznym. Dwa lata pracowałem w Wielkiej Brytanii w fabryce produkującej żywość dla zwierząt. We wrześniu rozpocząłem nowicjat na Świętym Krzyżu, gdzie poznaję życie zakonne i przechodzę formacje intelektualną i duchową, która przygotowuje mnie do przyszłej pracy kapłańskiej i misyjnej. Dziękuję za spotkania i proszę o modlitwę”.
Do zobaczenia za rok !

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282802
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
144
165
858
6691
282802
Twój adres IP: 35.172.111.215

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim