^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mubodzy 14Niedziela 12 listopada. Mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu rozpoczęto cały szereg spotkań i wydarzeń, które w ciągu najbliższego tygodnia będą poświęcone osobom ubogim i działaniom związanym z pomocom najbardziej potrzebującym. Szczytem obchodów ma być następna niedziela, podczas której zaprosimy na obiad ludzi samotnych, biednych z naszego otoczenia…  

 

W modlitwie uczestniczyły osoby ubogie z diecezji oraz będące pod opieką instytucji i placówek wspomagających bezdomnych i potrzebujących.
- Ojciec św. Franciszek chce, aby Światowy Dzień Ubogich stał się okazją do spotkania i nawiązania kontaktów, które powinny przybrać formę serdecznych relacji. Znany mi osobiście francuski dziennikarz Étienne Villemain, który był przed rokiem na audiencji u Ojca Świętego Franciszka z kilkusetosobową grupą ubogich i poprosił papieża o ustanowienie święta ubogich na wzór Światowych Dni Młodzieży, powiedział tak: "Zazwyczaj spotykamy ubogich przed drzwiami świątyni, tymczasem ich miejsce jest w sercu Kościoła" - mówił bp Nitkiewicz.
Po modlitwie w Katolickim Domu Kultury odbył się koncert Pawła Chustaka wraz z zespołem, na który zaproszeni byli wszyscy przybyli na diecezjalną inaugurację obchodów I Światowego Dnia Ubogich.
Następnie ubodzy zostali zaproszeni na wspólny niedzielny obiad do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, który zjedli wspólnie z bp. Nitkiewiczem, księżmi, klerykami i osobami, które na co dzień wspomagają i opiekują się ubogimi i potrzebującymi.
W inauguracji Światowego Dnia Ubogich naszej diecezji wzięli udział przedstawiciele naszej parafii z ks. proboszczem.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

1236428
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
263
654
263
14803
1236428

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim