^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

msP106074217 listopada / piątek/. Kolejne spotkanie Sodalicji św. Jadwigi Królowej odbyło się w Zawichoście,  w klasztorze sióstr „jadwiżanek”, jak popularnie mówi się na zgromadzenie sióstr Św. Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego. Zwykle to One do nas przyjeżdżają na spotkanie naszej Wspólnoty, ale w tym miesiącu otrzymaliśmy zaproszenie do ich domu zakonnego…  

Po Mszy świętej, która sprawował ks. prob. Marek, odmówiliśmy w kaplicy zakonnej brewiarzowe nieszpory. Następnie w dobrze zachowanym kapitularzu, najstarszej części klasztornej z XIII wieku rozważaliśmy tajemnice sakramentu bierzmowania i roli Ducha Świętego w naszym życiu. Nie zabrakło przy tym wymiany życiowych doświadczeń przy herbacie i smacznym siostrzanym cieście. Do zobaczenia za miesiąc w szerszym gronie.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283761
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
2
110
589
7650
283761
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim