^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Wielkanocny
  - okres w roku liturgicznym trwający od wigilii paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (to jest 50 dni). W tym okresie używa się w liturgii Kościoła katolickiego białego koloru szat liturgicznych. Rozważa się w nim Zmartwychwstanie Pańskie.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

003W piątek, 17 listopada przedstawiciele naszej parafialnej Intronizacji NSJ, wzięli udział w ogólnopolskim spotkaniu tej wspólnoty, która odbyła się w Krakowie z racji I rocznicy przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszej Ojczyzny. Rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia w bazylice NSPJ przy ulicy Kopernika. Mszy św. o rychłą beatyfikację Rozalii (patronki wspólnoty Intronizacji NSPJ) przewodniczył abp. Marek Jędraszewski…  

Druga część spotkania odbyła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie obok modlitwy w intencji Ojczyzny prowadzonej przez Intronizacyjną Wspólnotę Parlamentarną, był czas na indywidualną adoracje Najświętszego Sakramentu. Po Apelu Jasnogórskim prowadzonym przez ks. Stanisława Olszówkę wspólnota sandomierska poprowadziła Drogę krzyżową. Spotkanie zakończyło się Mszą, św., której przewodniczył krajowy opiekun Intronizacji NSPJ bp. Damian Muskus

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

1186402
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
248
729
1559
13462
1186402

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim