^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

Już w Adwencie pragniemy poczuć bliskość i miłość Boga i człowieka przy sobie oraz zadziwić się nad tym jak niezwykłe są plany Stwórcy wobec każdego z nas. „Bóg tak nas umiłował, że dał nam swojego Syna… „ w Betlejem. Wiele wspólnot religijnych i samorządowych zaprasza nas kapłanów, abyśmy z nimi byli w ich przeżywaniu tej Tajemnicy  ….   

 

1. W dn. 15 grudnia 2017 r. / piątek/ ks. prob. Marek był na spotkaniu opłatkowym naszych ostrowieckich działkowców. Oni w tym roku w naszej parafii świętowali w „Dożynkach” dziękczynienie za tegoroczne plany. Cieszymy się z ich zaproszenia i wyrażamy szacunek za tworzenie tej wspólnoty i troski o dobro wspólne, jakim jest „Mała Ojczyzna” i ta odrobina ziemi, z której się radują i zbierają plany.
2. 17 grudnia 2017 r. / niedziela, godz. 16.00/ - obdarzona niezwykłym entuzjazmem wiary i działania, z inspiracji ks. Artura, Akcja Katolicka naszej parafii składała sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i snuła dalsze plany podejmowania kolejnych inicjatyw dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Był śpiew kolęd, modlitwa, radość bycia w bliskości z tymi, którzy tak samo myślą i czują. Dziękujemy Wam, za tzw. „porady…”, rozliczne inicjatywy i nowych ludzi, którzy są z nami. Dziękujemy za ks. Artura.
3. 17 grudnia 2017 r. / niedziela/ - tradycyjne spotkanie opłatkowe pielgrzymów, którzy w sierpniu pieszo trudzili się idąc na Jasną Górę. O godz. 18.00 Mszę świętą odprawił ks. Mariusz Wasyl, wik. par. św. Michała – nowy opiekun naszej grupy ostrowieckiej. Potem na Sali parafialnej po czytaniu Pisma świętego i modlitwie składali sobie życzenia i radowali się sobą i planami na następny rok.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283759
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
110
109
587
7648
283759
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim