^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mSZAFARZEW sandomierskim Instytucie Teologicznym odbyło się 27 stycznia pierwsze spotkanie mężczyzn, którzy wyrazili gotowość podjęcia się posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Do tej pory nie było jej w Diecezji Sandomierskiej. Z naszej parafii było tam dwóch mężczyzn, a niebawem dołączy do nich kolejnych czterech Wskazani zostali przez swoich księży proboszczów….  

 

W słowie skierowanym do kandydatów, bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował za gotowość podjęcia się tak szczytnej i ważnej misji. Podkreślił, że Eucharystia jest największym i najświętszym darem Chrystusa dla Kościoła. Stąd każda posługa eucharystyczna musi być traktowana bardzo poważnie i powinna się łączyć z prawdziwie chrześcijańską postawą. Nie może być miejsca na improwizację i dowolność.
Przygotowanie obejmuje kilka spotkań formacyjnych, podczas których kandydaci pogłębią swoją wiedzę z zakresu teologii Eucharystii, liturgiki i duchowości. Zapoznają się zasadami posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej oraz z pobożnością eucharystyczną i z kultem Najświętszego Sakramentu.
– Nadzwyczajni szafarze Komunii św. będą zanosili Komunię św. osobom chorym i starszym wiekiem, szczególnie w niedziele i święta. Jest to nawiązanie do tradycji z pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy na zakończenie Mszy św. kapłan przekazywał Komunię św. wybranym osobom, szczególnie krewnym, aby zanieśli ją swoim chorym lub więźniom. Przykładem może być rzymski męczennik z III w. św. Tarsycjusz, który z tego powodu został skazany na śmierć – powiedział ks. Dariusz Sidor, koordynator formacji.
Kościół stawia nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. wysokie wymagania. Mają oni wyróżniać się dojrzałością wiary, zdrową pobożnością eucharystyczną i intensywnym życiem sakramentalnym, wzorowym życiem moralnym i solidnością w życiu małżeńskim, rodzinnym, zawodowym i sąsiedzkim oraz odpowiednimi kwalifikacjami intelektualnymi, aktywnym uczestnictwem w życiu parafialnym, poważaniem u wiernych, a także innymi pozytywnymi cechami charakteru, takimi jak otwarta i służebna postawa wobec drugich, serdeczność i łatwość nawiązywania kontaktu z chorymi i ludźmi w podeszłym wieku.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284011
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
1
187
839
7900
284011
Twój adres IP: 35.173.234.140

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim