^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m20180205 180908W poniedziałek 05 lutego 2018 roku o godzinie 17.30 odbyła się w naszej świątyni Msza Święta z okazji wspomnienia Św. Marii De Mattias. Święta ta założyła 4 marca 1834 roku w Acutu Zgromadzenie Adoratorek Krwi Chrystusa. Duchowość Zgromadzenia odzwierciedlały słowa świętej: "Miłość do Boga i do naszego drogiego bliźniego". Był to więc odpust ku czci Patronki tych Grup modlitewnych...  

 Eucharystię odprawił i słowo Boże wygłosił ks. Wojciech Pelczar. Odniósł się w niej do życia i mądrości życiowej świętych, którzy poprzez swoje postawy i zachowania stali się wzorem dla innych ludzi, w tym również i dla nas. Teksty czytań z brewiarza na dzień 4 lutego czytały nasze siostry z WKC: siostra Jadwiga, siostra Ania, siostra Lidka, a śpiewem chwaliła Pana siostra Halina. Msza Święta stała się okazją nie tylko do uczczenia Boga poprzez życiu tej świętej i rozpoznania tajemnicy Błogosławionej Krwi Chrystusa w każdej sprawowanej Eucharystii. Dziękowaliśmy Panu za nasze Wspólnoty, prosiliśmy o nowe powołania. Dla zmarłych wypraszaliśmy radość nieba. Jednocześnie było to piękne spotkaniem członków WKC z terenu całego Ostrowca Świętokrzyskiego.

Dziękujemy za to spotkanie i zapraszamy do naszej WKC wszystkich chętnych do chwalenia Krwi Chrystusa. BŁOGOSŁAWIONA KREW JEZUSOWA

Lidia Galara-Polak z WKC

logo4 1

Odwiedzin na stronie

317987
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
133
143
133
8013
317987
Twój adres IP: 3.229.118.253

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim