^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m20180211 113448Wspólne diecezjalne spotkanie osób chorych, starszych i niepełnosprawnych oraz personelu, na co dzień opiekującego się i pielęgnującego chorych odbyło się Sandomierzu. Mszy św. w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz wraz z bp. seniorem Edwardem Frankowskim, kapłanami oraz kapelanami posługującymi w szpitalach i domach opieki. U nas na Mszy Świętej o godz. 10.30. modliliśmy się za chorych, cierpiących i samotnych. Kapłani udzielili im Sakramentu Chorych. Potem było spotkanie na Sali parafialnej. Dziękujemy Paniom ze Wspólnot Maryjnych za to ważne dzieło. Za  owoce, ciasto, kanapki i za SERCE WIELKIE…   

 

Do katedry na wspólną modlitwę przybyły osoby chore, wierni w podeszłym wieku oraz podopieczni placówek opiekuńczych i domów pomocy społecznych prowadzanych przez diecezjalną Caritas. Wraz z chorymi we Mszy św. uczestniczyli także ich opiekunowie, lekarze i pracownicy służby zdrowia. Obchodom tegorocznego XXVI Światowego Dnia Chorego towarzyszą słowa z Ewangelii św. Jana „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie”.
Podczas homilii bp K. Nitkiewicz podkreślił konieczność szczególnej opieki nad chorymi, osobami starszymi i potrzebującymi pomocy w środowisku rodzinnym.
Ojciec św. Franciszek mówi, że pierwszym, najbliższym szpitalem powinna być dla chorego jego rodzina. Człowiek dotknięty słabością i cierpieniem czuje się najlepiej właśnie w domu, pośród swoich. Nie oznacza to bynajmniej rezygnacji z fachowej opieki medycznej, z badań i terapii prowadzonej przez lekarzy. Są jednak sytuacje, kiedy medycyna nie może już wiele zrobić, albo chory z racji na specyfikę kuracji spędza większość czasu w domu. Dlatego niech nikt nie czuje się zwolniony z obowiązku opieki nad chorymi. Trzeba, aby włączyły się w nią całe rodziny, od najstarszych po najmłodszych. Owocem tego będzie również umocnienie więzi rodzinnych. Przy okazji wizytacji kanonicznych, kiedy odwiedzam chorych, widzę, że tak właśnie dzieje się w wielu domach. Kościół i władze świeckie powinny pomagać rodzinom, które mają pod swoją opieką chorych. Chodzi tutaj zarówno o pomoc duchową, jak i o wsparcie materialne, czy fachowe. Choroba jest niejednokrotnie przyczyną ubóstwa. Potrzeba więcej wolontariuszy, którzy będą towarzyszyli chorym i ich rodzinom. Rozwój takiego wolontariatu powinien stanowić jeden z priorytetów naszego duszpasterstwa. Myślę tu o parafiach, o diecezjalnej Caritas, o ruchach i stowarzyszeniach. Nie można skapitulować wobec zła jakim jest choroba. Nasza opieka i modlitwa są skutecznym lekarstwem na wszelkie niedomagania. Bądźmy z chorymi w ich cierpieniach – mówił bp K. Nitkiewicz. Po homilii wszyscy chorzy oraz ludzie starsi mieli okazję przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Na zakończenie odbyło się nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego modlono się o łaskę zdrowia dla chorych i cierpiących, które zakończyło się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Druga cześć spotkania odbyła się w Katolickim Domu Kultury, gdzie osoby działające przy Białostockiej Szkole Nowej Ewangelizacji zaprezentowały sztukę teatralną opartą na objawieniach Katarzyny Rivas pt. „Tajemnica przejścia ze śmierci do życia”. Spektakl przypomniał obecnym jak ważne jest towarzyszenia modlitewne i duchowe osobom chorym i umierającym. Na zakończenie spotkania bp K. Nitkiewicz podziękował osobom działającym w grupie ewangelizacyjnej z Białegostoku oraz wszystkim przybyłym na diecezjalne obchody Dnia Chorego.
– Obchodzony dzień chorego uwrażliwia nas na potrzeby ludzi zmagających się na co dzień z chorobą i cierpieniem. To także okazja do wdzięczności wobec tych, którzy służą im cichą i wytrwałą pomocą. Ten dzień uświadamia nam także wartość duchową choroby i cierpienia. Osoby chore ukazują nam, że ich cierpienie to nie tylko jakiś fizyczny brak czy niedostatek, ale włączone w krzyż Chrystusa staje się wartościowym darem i skarbem dla Kościoła – podkreślał ks. Bogdan Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284063
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
53
187
891
7952
284063
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim