^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m20180303 145215Wielki Post to czas, w którym Akcja Katolicka przeżywa swój diecezjalny dzień skupienia. W tym roku organizatorem był parafialny odział AK wraz ze swoim opiekunem ks. kan. Stanisławem Gawłem z Czyżowa Szlacheckiego. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Asystenta DIAK ks. Artura Barańskiego, a także ks. Proboszcza, który w kilku słowach zarysował historię parafii w Czyżowie…..  

 

Obok Mszy św., modlitwy różańcowej i koronki do Miłosierdzia Bożego, zebrani akcjonariusze wysłuchali trzech konferencji, które wygłosił Dyrektor Centrum Ewangelizacyjnego Świętego Augustyna ks. Marek Kuliński, który nie tylko wprowadził słuchaczy w dobre przeżywanie czasu Wielkiego Postu, ale również naświetlił sprawę działania Centrum Ewangelizacyjnego, które zostało w ubiegły roku powołane przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza.
Podczas spotkania był tez czas na poruszenie ważnych spraw dotyczących wielkopostnej pomocy osobom biednym i samotnym jak również sympozjum: „Laikat w diecezji sandomierskiej”, które odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. i którego współorganizatorem jest Akcja Katolicka. Sympozjum to jest jednym z najważniejszych wydarzeń Akcji Katolickiej w tym roku jubileuszowym naszej diecezji. Pani w-ce prezes Barbara Brzeska i Bożena Kapuściak, podzieliły się wrażeniami z Rekolekcji Krajowych, które odbyły się w Zakopanem i w których wzięło udział 6 członków AK naszej diecezji.
Kończąc to wspólnotowe spotkanie Asystent AK i prezes p. Andrzej Darowski podziękowali organizatorom, rekolekcjoniście jak również wszystkim przybyłym członkom AK. Nasz oddział AK reprezentowało 7 osób.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284068
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
58
187
896
7957
284068
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim