^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mWP 20180314 18 11 20 ProW dniach 11-14 marca odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadził je przeor zakonu dominikanów z Łodzi o. Tomasz Nowak, a w czasie rekolekcji szkolnych wspierała go s. Monika Wrońska z zakonu urszulanek szarych. 

 

W naukach rekolekcyjnych o. Tomasz przypomniał nam o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i cenny w oczach Bożych. W swoje wypowiedzi wplatał wiele przykładów z życia, które lepiej pomagały zrozumieć, w którym punkcie naszego osobistego rozwoju duchowego obecnie jesteśmy. Inspirował nas do całkowitego zawierzenia się prowadzeniu Bożemu, mimo trudności i życiowych porażek.  Uświadamiał nam jak wiele cudowności Pan Bóg zdziałał w życiu każdego i każdej z nas i zachęcał do przypominania sobie tych chwil oraz okazywania nieustannej wdzięczności za Ojcowską troskę.

Od poniedziałku do środy w rekolekcjach uczestniczyły dzieci i młodzież naszej szkoły. Tematyka rekolekcji dostosowana była do poziomu trzech grup wiekowych uczniów. Nauki rekolekcyjne wzbogacone były żywiołowym śpiewem prowadzących oraz uczestników.

Tomasz Nowak OP - kaznodzieja, przeor dominikańskiego klasztoru w Łodzi i dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Wykłada homiletykę w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. Jego wielką pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Sam gra na gitarze i bębnach. Od lat słowem i muzyką wspiera projekty związane z modlitwą uwielbienia, współtworzy warsztaty, rekolekcje i koncerty. Jak św. Dominik, chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby. Ojca Tomasza można posłuchać m.in. w codziennych komentarzach czytań mszalnych "Chlebak" na kanale Paśnik 

S. Monika Wrońska, urszulanka Seca Jezusa Konającego / urszulanki szare/. Pochodzi ze Stalowej Woli. Obecnie mieszka i pracuje w Łodzi, w Domu Studenckim. Jest przełożoną domu zakonnego. Fascynuje ją Bóg działający w życiu i sercu człowieka. Towarzyszy kobietom, szczególnie młodym dziewczętom w rozeznaniu powołania.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282802
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
144
165
858
6691
282802
Twój adres IP: 35.172.111.215

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim