^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mWP 20180318 11 41 20 ProW bazylice katedralnej w Sandomierzu miał miejsce 18 marca uroczysty obrzęd błogosławieństwa i posłania nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Po odbyciu formacji duchowej, teologicznej i praktycznej skoncentrowanej wokół Sakramentu Eucharystii, 57 kandydatów wyraziło gotowość do podjęcia tej posługi w swoich wspólnotach.

Liturgii koncelebrowanej przez kapłanów z parafii pochodzenia kandydatów przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz...

Podczas homilii mówił on o zadaniach stojących przed nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej. Wspomniał szczególnie o apostolacie wśród ludzi w podeszłym wieku i chorych, którzy pragną spotkać Jezusa, ale z racji na swoją sytuację nie mogą pójść do Kościoła i przyjąć Komunii św.

Ordynariusz Sandomierski zauważył jednocześnie, że łączenie posługi nadzwyczajnych szafarzy z obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi będzie wymagało pewnych wyrzeczeń.

Po homilii kandydaci na nadzwyczajnych szafarzy wyrazili swoją gotowość do posługi Najświętszej Eucharystii i zostali pobłogosławieni przez biskupa.

Po Mszy św. każdy z nadzwyczajnych szafarzy otrzymał dekret uprawniający go do wypełniania tej posługi oraz stosowną legitymację.

Z naszej parafii posługę tę przyjęli panowie: Andrzej Barański, Paweł Wnuk, Adam Nowak i Krzysztof Wilk.

W uroczystości brały też udział rodziny nadzwyczajnych szafarzy oraz ks. proboszcz Marek Rusak, który po zakończonych uroczystościach zaprosił parafian do odwiedzenia katakumb pod sandomierską katedrą, gdzie wszyscy wspólnie modlili się przy grobach biskupów sandomierskich. Ks. proboszcz wręczył obecnym drobne upominki.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283825
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
2
64
653
7714
283825
Twój adres IP: 3.227.3.146

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim