^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

Przedstawiciele Sodalicji św. Jadwigi Królowej z naszej parafii wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych w Zawichoście.  Odbywały się one w dniach 17-18 marca w Ośrodku Liturgiczno - Formacyjnym przy klasztorze zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego. Byliśmy tam z 20 osobową grupą z Krakowa, która zainicjowała to jakże potrzebne skupienie duchowe…   

 

Nauki rekolekcyjne głosił kapelan Sodalicji "krakowskiej" ks. prof. Jacek Urbann, a s. Jolanta Siemion CHR wprowadziła uczestników w Liturgię Godzin, którą przez cały czas uczestnicy mogli celebrować we wspólnocie z s. Jadwiżankami. Tematem wielkopostnych rozważań było nawrócenie człowieka naśladującego w swoim życiu św. Jadwigę Królową poprzez trzy drogi wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę.
Autor – Ewa Jabłońska

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283759
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
110
109
587
7648
283759
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim