^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m20180324 053701Z perspektywy kilku dni mogę powiedzieć że Ekstremalna Droga Krzyżowa to cudowne doświadczenie.   40 kilometrów pieszo w ośmiostopniowym mrozie - tyle wytrzymali pielgrzymujący na Święty Krzyż uczestnicy Czwartej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej . Około 180 osób wyruszyło w piątek po Mszy św. o godz. 21.00 z parafii św. Michała Archanioła. Na Święty Krzyż dotarliśmy po godzinie 8.00 rano w sobotę… 

Pomimo ciszy ,trudu i nocnej pory uczestnicy tworzyli wspólnotę kroczącą śladami Jezusowej Drogi Krzyżowej . Wspólnota osób na pozór zupełnie obcych sobie ludzi a jednocześnie bardzo zatroskanych o siebie nawzajem . Tu czuło się fenomen Bożej Miłości. Przeróżne sytuacje spowodowane niedogodnościami tworzyły klimat poszczególnych stacji . 

Grupę pątniczą tworzyło trzech kapłanów: ks. Mariusz Wasil z parafii św. Michała, ks Wojciech Pelczar z naszej Parafii i ks.Mariusz Góra z parafii Matki Bożej Saletyńskiej, dwie siostry zakonne : siostra Dorota i Beata i świeccy z bardzo różnym stażem wiekowym.
Pozostaje w sercu niezatarty ślad bliskości Jezusa . Byłem pierwszy raz. Po ludzku ogromny wysiłek. Umęczone nogi, nadwątlone siły ale serce zdawać by się mogło śpiewa Magnificat za cudowny dar tego wydarzenia . Czułem się szczęśliwy, że udziałem mojego życia stają się słowa samego Zbawiciela Kto chce iść za Mną niech weźmie Krzyż i niech Mnie naśladuje. Intencja Drogi Krzyżowej motywowała mnie do bycia bisko cierpienia Jezusowego.
autor - P. Mirosław Bąk

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283825
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
2
64
653
7714
283825
Twój adres IP: 3.227.3.146

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim