^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

modpOdpust – jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Każdy grzech pociąga za sobą karę. W sakramencie Pokuty Bóg odpuszcza nam winę, pozostaje jednak kara za skutki wywołane naszymi grzechami. Ludzie wierzący cenią sobie ten dar, dlatego często z niego korzystają. Tak było i w tym roku. Przybyli najbardziej wierni parafianie, dzieci komunijne, rocznicowe, ich rodzice LSO. Mszę świętą odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. Tomasz Cuber, diecezjalny duszpasterz rodzin i małżeństw. Z Sandomierza przybył również ks. dyr. Andrzej Rusak ….   

Dziękujemy naszej wspaniałej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Sodalicji Św. Jadwigi Królowej, Kościołowi Domowemu, wspólnotom Maryjnym, Rycerzom Kolumba i Wam za obecność i modlitwę. W procesji z darami dzieci komunijne i ich rodzice przynieśli swój dar serca: dwa ornaty, głęboką patenę używaną we Mszach świętych z wieloma kapłanami, oraz nową księgę liturgiczną, tzw. „Agendę”. Wszystko nam się udało. Po liturgii ucałowaliśmy relikwie naszej Patronki. Niech Jej wstawiennictwo uprasza nam u Boga potrzebne dary i łaski.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284066
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
56
187
894
7955
284066
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim