^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

tn 1622692 661247083935671 1562760715 nW dniach 10-15 lutego, młodzież naszej parafii aktywnie spędzała ferie w czasie wypoczynku na zimowisku w Zakopanym. Wyjazd zorganizowany został przez ks Bartosza Skoczylasa, którego przy organizacji wspierali opiekunowie wyjazdu: Piotrek Kondraciuk oraz Przemek Kłonica, a także prezes grupy ministranckiej Bartek Opałka.

Służba Ołtarza przez długi czas przed wyjazdem zbierała pieniądze na dofinansowania wykorzystane w czasie odpoczynku między innymi sprzedając kartki czy sianko świąteczne, a także towarzysząc księżą chodzącym po kolędzie, dzięki czemu cena wyjazdu nie była bardzo wysoka.

Grupa licząca 27 osób bardzo fajnie się bawiła odwiedzając takie miejsca jak Zakopiańskie Krupówki, Dolinę Kościeliską, baseny termalne i oczywiście stoki narciarskie, głównie w Witowie. Dzięki dopisującej pogodzie wszyscy byli zadowoleni tak rano szalejąc na stoku, jak i wieczorem biorąc udział w wieczorach pogodnych, grając w mafię i integrując się wspólnie spędzając czas.

Uczestnicy wyjazdu mieszkali  w ośrodku wypoczynkowym „U Pęksów” gdzie wszystkim było nie tylko ciepło i wygodnie, ale nikt nie mógł też narzekać na pyszną kuchnię gospodyni, która trzy razy dziennie wkładała mnóstwo serca i zapału by nakarmić tak dużą grupę młodzieży wygłodniałej po zimowych zabawach na nartach.

Poza rozrywką prawie codziennie odbywały się mszę święte w takich miejscach jak Kościół Świętej Rodziny na Krupówkach czy w Sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy.

Podsumowując warto wspomnieć, iż zadowoleni uczestnicy wyjazdu nie tylko ostatniego dnia serdecznie dziękowali organizatorom i opiekunom wyjazdu ale też zapewnili, ze zrobią co w ich mocy by za rok powtórzyć tego typu przedsięwzięcie.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 191 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

1236429
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
264
654
264
14804
1236429

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim