^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mP1080241Informowaliśmy Was parę miesięcy temu o demontażu krzyża misyjnego, zniszczonego przez upływ czasu, warunków pogodowych i szkodników. Odpadło jedno, zmurszałe ramię Znaku naszego zbawienia i zobaczyliśmy wtedy, że jest zagrożenie dla osób tam przechodzących. Nowy krzyż misyjny został wykonany przez stolarzy z naszej Ziemi Świętokrzyskiej P. Jana Bzymka z Dędniaka / par. Nowa Słupia/ i P. Krzysztofa Bonara…    

 

Jest masywniejszy niż poprzedni, wykonany z drzewa modrzewiowego ściętego w tym roku, na wiosnę. Zostanie w najbliższym czasie przymocowany do istniejącej podstawy. Poświęcenia w niedzielę 09 września dokona goszczący w naszej Wspólnocie parafialnej ks. bp. z Ukrainy Radosław Zmitrowicz podczas Mszy świętej o godz. 10.30. Ks. bp. ojciec Radosław jest oblatem, czyli ze wspólnoty zakonnej posługującej na Świętym Krzyżu. Zapraszamy Was na to ważne wydarzenie i apelujemy o wsparcie modlitewne i finansowe dla dzieła misyjnego ojca bp. Radosława Jest biskupem pomocniczym diec. kamieniecko-podolskiej.
Po naszej informacji o demontażu krzyża misyjnego zgłosił się nasz Rycerz Kolumba, P. Jerzy, składając ofiarę na ten cel i prosząc o to, by ten Zakon dokonał „postawienia” Znaku Krzyża w naszej parafii. Zgodziłem się na to i wiem, że będzie to uroczystość ważna dla naszej Wspólnoty Parafialnej jak i Zakonu Rycerzy Kolumba.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282566
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
73
176
622
6455
282566
Twój adres IP: 3.233.226.151

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim