^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mP1080314Był to największy i najbardziej znaczący  w naszym Mieście Piknik Rodzinny.  Pogoda w niedzielne wrześniowe popołudnie dopisała, więc zapełnił się przykościelny teren na długi czas przed rozpoczęciem. Po raz szósty, w dn. 9 września 2018 r. parafianie i goście z Ostrowca mogli uczestniczyć w przygotowanym przez organizatorów wydarzeniu, którego atrakcyjność wynika z zaproszonych artystów, licznych konkursów i trwającej loterii fantowej….  

Ci, którzy zakupili los nie tylko otrzymali wygraną, ale mieli wiele szans na otrzymanie dodatkowych bonusów w postaci dostarczonych w trakcie pizz, pierogów, zestawów ziołowych czy losowanych bonów na liczne darmowe usługi: Fiku Miku na Słoneczku, rodzinny obiad w restauracji, pizzerii, kurs języka angielskiego, siłownia, karnety na rozgrywki sportowe… . Wszyscy czekali jednak na losowanie nagród głównych, których w tym roku było ponad 30. Nasi sponsorzy dostarczyli nam rowery, hulajnogę elektryczną, tablety, smartfony, szkolne plecaki z wyprawką, zestawy kosmetyków dla rodziny, oryginalną piłkę z MŚ… . Liczni goście mogli posmakować słodkich ciast, chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, grochówki wojskowej i kapuśniaku. Maszyny do wata cukrowej i popcornu były oblegane przez dzieci a przy ognisku całe rodziny piekły sobie kiełbaski. Buzie malców kolorowane na różny sposób były pełne radości. Od godz. 15.00 trwały gry i zabawy rodzinne prowadzone przez P. Justynę, oraz P. Annę i Piotra z Sandomierza. Klerycy z naszego Seminarium Duchownego opowiadali o naszej Uczelni, o swojej drodze do kapłaństwa i odpowiadali na liczne pytania. Występ młodzieżowego zespołu tańca nowoczesnego „Pasja” ze Stalowej Woli, prowadzony przez P. Urszulę Wieczorek, był czymś naprawdę poruszającym dla zgromadzonych. Poziom artystyczny i wykonanie układów tanecznych zachwycił publiczność, czego wyrazem były gromkie oklaski i liczne gratulacje. Zachwyciły nas dzieci tańczące w stalowowolskim zespole „Smyk”.
Po Mszy świętej zaśpiewali nasi przyjaciele ze Skarżyska: Irek i Remek. Najpierw był religijne pieśni uwielbienia, a później bardzo radosne tańce na murawie. Od godz. 19.45 trwało losowanie nagród głównych. Była radość z wygrania, ale i łzy u maluchów – „proszę księdza miałem numer niższy… a tak chciałem mieć ten rower… „. Odśpiewaniem apeli jasnogórskiego skończyło się nasze radosne, rodzinne spotkanie. Do zobaczenia za rok !
Pośród wielu mediów obecnych na naszej już Szóstej Jadwiżańskiej Parafiadzie Rodzinnej na zakończenie wakacji i udzielonych z tej okazji przeze mnie wielu wypowiedzi, była obecna Pani Redaktor z „Wiadomości Świętokrzyskich i zadała mi w wywiadzie ważne pytanie, zszokowało mnie, nie wiedziałem co do końca odpowiedzieć – „Po co to wszystko ? Po co organizować Piknik rodzinny w dobie kryzysu rodziny i odejść od Kościoła?„. Mądre pytanie Pani Redaktor i jestem wdzięczny za nie. Mówiłem, że my, w tej parafii nie odczuwamy kryzysu. Stale mamy w parafiach tyle samo ludzi….. albo i więcej. Staramy się, jak możemy. Tylu młodych ludzi było tutaj zaangażowanych w organizację Parafiady, chodzili, prosili, przekonywali, ze dla nich jest to ważne, że dla parafii jest to niezwykłe wydarzenie. Pomagali członkowie Akcji Katolickiej, Sodalicji św. Jadwigi, Rady Parafialnej i innych Wspólnot u nas istniejących. Dla nich, tych konkretnych ludzi, którzy tyle godzin spędzili na organizowanie Pikniku, szukanie sponsorów, pakowanie losów Loterii Parafialnej a potem … stanęli w iście SŁUŻEBNEJ funkcji… pieczenie kiełbasek, robienia popcornu, waty cukrowej, wojskowej grochówki, kapuśniaku, obsługi wciąż długiego szeregu ludzi chcących posilić się słodkim ciastem, smalcem z kiszonym ogórkiem i innymi atrakcjami… Nic nie widzieli, nic nie przeżyli. Była tylko służba dla tych, którzy nieustannie przychodzili… . PO CO TO WSZYSTKO ? Po co P. Sylwia, Magda, Ewa, Lidia, Ala, Marcin. Roman, Kuba i inni się spotykali? Nie ma sensu ? Ma. Nie chodzi tylko o radość spotkania i bycia razem. Chodzi o ty by ktoś inny zobaczył, że robimy to dla większej chwały Boga, który jest w każdym człowieku. O bogactwo obdarowani człowieka przez człowieka. Było to na pięknym i pełnym zieleni z oczkiem wodnym terenie obok świątyni. Jeśli przeszedł tu ktoś, kto rzadko tu zagląda do kościoła i zobaczył ludzi, którzy z wiary czynią dobro to warto… .
Dziękuję moim księżom współpracownikom, ks. Arturowi i ks. Wojciechowi. Dziękuję wszystkim, którzy serce i swój czas na przygotowanie i trwanie pikniku oddali. Jest ich tak wielu. Z pokorą trzeba by im te dobre ręce i serca całować. Dziękuję wszystkim, którzy powiedzieli „tak” na naszą prośbę i nas wsparli z serca wielkiego, czymkolwiek, od lat wierni nasi przyjaciele, za których modlimy się stale.

PATRONAT HONOROWY I MEDIALNY:
1. Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
2. P. Senator RP Jarosław Rusiecki
3. P. Poseł RP Andrzej Kryj
4. P. Prezydent Miasta Ostrowiec - Jarosław Górczyński.
5. P. Starosta Powiatu Ostrowieckiego - Zbigniew Duda
6. Stowarzyszenie„Samorządność i Przedsiębiorczość”
7. „Gazeta Ostrowiecka”
8. „Lokalna.TV Ostrowiec”
9. „Gość Niedzielny”
10. „Niedziela”
11. „ Radio Ostrowiec”
12. Telewizja „Krzemionki”

NAGRODY GŁÓWNE:
1. P. Henryk Gruszka, firma ENZOS - rower miejski typu damka
2. P. Marcin Jabłoński – niespodzianka + dmuchawiec + słodycze i mnóstwo gadżetów …..
3. P. Rafał Jabłoński – niespodzianka ….
4. P. Wioletta i Adam Słapek - dwa kosze z art. chemicznymi dla całej rodziny oraz piłka z Mistrzostw Świata 2018 r.
5. P. prez. Miasta Ostrowiec Jarosław Górczyński – 5 plecaków pełnych niespodzianek, naprawdę jak mówi młodzież „wypasione”……
6. P. Starosta Powiatu Ostrowieckiego Zbigniew Duda – niezwykła dwukołowa hulajnoga
7. Księża z parafii – miniwieża „Panasonic”
8. P. Andrzej Rzepka – 2 obrazy naszego artysty
9. P. Krzysztof Wiewiór , „Optyka Okularowa” z ul. Sienieńskiej 4 – ruter WIFI + słuchawki i niespodzianka
10. P. Jerzy Wrona – nasz radny Rady Miasta, nagroda główna – głośnik bezprzewodowy „Blaupunkt + niespodzianka
11. P. Dariusz Kaszuba – nasz radny Rady Miasta, nagroda główna - głośnik bezprzewodowy „Blaupunkt + niespodzianka
12. Rada Parafialna – nagroda główna – Tablet, zestaw kart + etui
13. Pani K. G. – bezimienna osoba z naszej parafii ( 2 nagrody główne: słuchawki, kabel USB, pendrive + niespodzianka )
14. Lokal Zacisze P. Beata i Janusz Lenartowie 2 plecaki z niespodzianką
15. „Centrum Helen Doron Ostrowiec Świętokrzyski” - 3 miesięczny kurs języka angielskiego
16. P. Anna i Leszek Łukawscy – głośnik mobilny + niespodzianka

17. "Centrum Sport"  Kamil I Krystian Kutryba, superowy rowerek dziecięcy


Razem – 22 nagrody

SPONSORZY :
1. P. Halina Poświatowska – korale zrobione ręcznie
2. O Jerzy Chrzanowski, pasjonista - 120 książek dla dzieci
3. Sklep z dewocjonaliami „Galeria” z Sandomierza – obrazki i zakładki do książek
4. Piekarnia Wykrota z Boksycki – chleb i bułki
5. P. Rafał Jabłoński – wpłata 500 zł.
6. P. dyr. Zbiegniew Bień ZUP – słodycze
7. „Gość Niedzielny„ – gadżey
8. Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu – książki, gadżety
9. P. Henryk Gruszka, firma ENZOS – rower
10. P. Diana i Grzegorz Mirga - zabawki i art. szkolne
11. P. Marta i Grzegorz Wieczorek - art. szkolne
12. P. Wioletta i Adam Słapek - dwa kosze z art. chemicznymi dla całej rodziny oraz piłka z Mistrzostw Świata 2018 r. + mnóstwo gadżetów
13. Marcin Jabłoński - nagroda główna niespodzianka) + gadżety + dmuchawiec / sponsoring /…….
14. P. prez. Miasta Ostrowiec Jarosław Górczyński – 5 plecaków pełnych niespodzianek, naprawdę jak mówi młodzież „wypasione”…… + gadżety
15. P. Starosta Powiatu Ostrowieckiego Zbigniew Duda – niezwykła dwukołowa hulajnoga + gadżety
16. P. Szwechowie – moi przyjaciele z Zawichostu – pomidory
17. „Gospoda Jagoda” – pierogi, będą dostarczone w trakcie Pikniku, do wylosowania dodatkowego – czekajcie, bo nie wiadomo kiedy to będzie….
18. Olimpia Fitness-Rehabilitacja /wpłata 200zł. /
19. Przychodnia "Lekarz" /darowizna 200zł. /
20. Lokal Zacisze P. Beata i Janusz Lenartowie – jak co roku pyszne placki, babeczki + 2 plecaki z niespodzianką
21. Gotex. PHU. P. Skalniak Małgorzata (gry planszowe)
22. Salon Orange ul. Jana Pawła II - gadżety do fanów
23. TBM sp. zoo. Kunów - chrupki
24. Bank PEKAO SA - gadżety do fanów
25. P. Robert Bajor Usługi Transportowe, ul. Kopaniny – mnóstwo słodyczy i gadżetów
26. „Słodki Zakątek” – bon na wykonanie tortu
27. P. Maria Adamczyk dyr. Banku Żywności – bombonierki
28. Księża z parafii – miniwieża „Panasonic”
29. P. senator Jarosław Rusiecki – albumy o tematyce patriotycznej
30. P. poseł Andrzej Kryj - albumy o tematyce patriotycznej
31. P. Andrzej Rzepka – 2 obrazy naszego artysty
32. Mam ks. Andrzeja Rusaka – smalec i ogórki kiszone do smalcu
33. P. Krzysztof Wiewiór , „Optyka Okularowa” z ul. Sienieńskiej 4 – nagroda główna: ruter WIFI + słuchawki i niespodzianka, oraz 21 wołczerów na sumę 100 zł. upustu przy zamawianiu okularów / razem 2100 zł./+ wiele gadżetów
34. P dyr. PZU Mariusz Krawczyk – wiele gadżetów i upominków dl losów fantowych
35. „Fiku Miku” na Słoneczku – 10 kart na darmową, jednogodzinną zabawę
36. Pizzeria „Da Grasso” – 4 kupony na zakup pizzy na sumę 35 zł. – losowanie w trakcie…. Czuwajcie !!!!
37. P. Jerzy Wrona – nasz radny Rady Miasta, nagroda główna – głośnik bezprzewodowy „Blaupunkt + niespodzianka
38. P. Dariusz Kaszuba – nasz radny Rady Miasta, nagroda główna - głośnik bezprzewodowy „Blaupunkt + niespodzianka
39. PGE Ostrowiec, Zakład Elektryczny – gadżety
40. Rada Parafialna – nagroda główna – tablet, zestaw kart + etui
41. Andrzej Rzepka – nagroda główna - 2 obrazy naszego artysty
42. „Ziołowy Zakątek” 3 zestawy zielarskie /bardzo atrakcyjne zawierające: balsam jerozolimski dla dzieci, balsam jerozolimski tabletki do ssania, sok acerola i cukierki – dzika róża z Verdeny suma 65 zł. , do wylosowanie w trakcie… czuwajcie !!!
43. P. Katarzyna i Robert Prelewscy ubezpieczenia „Asurans Group” naprzeciwko STAROSTWA – artykuły szkolne i gadżety
44. Kwiaciarnia „Green-Trick” – kwiaty
45. & Zieleń P. Katarzyna Kozłowska - bukieciki kwiatów losowanie w trakcie pikniku … czuwajcie …
46. „Power Fit” P. Anna i Paweł Surmańscy - 3 zestawy shakerów z niespodzianką
47. MOSiR - gry i wiele gadżetów do fanów
48. P. Justyna Buczałowska i Beata Siudak- z „Samorządność i Przedsiębiorczość” - wiele maskotek, kolorowanek, gadżetów do fanów
49. Agencja Rozwojem Lokalnego - 5kg.kiełbasy i gadżety do fanów
50. „Alfa” P.. Anna Szałapska - artykuły szkolne
51. „Centrum Helen Doron Ostrowiec Świętokrzyski -nagroda główna 3 miesięczny kurs języka angielskiego oraz mnóstwo gadżetów
52. Szkoła Językowa OK! A. Wilson&M. Staniek - słownik polsko-niemiecki i niemiecko-polski oraz książki
53. P. Anna i Leszek Łukawscy – głośnik mobilny + niespodzianka
54. KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. P. Maciej Kozicki – 20 karnetów na cały sezon piłkarski , do wylosowania w trakcie, czuwajcie
55. „Słoneczna Weranda”: 2 zaproszenia na obiad dla rodziny + 3 zaproszenia na pizzę – do wylosowania w trakcie, czuwajcie…
56. P. Dojkowie, moi przyjaciele z par. Chodków – owoce i warzywa
57. Innplus Słownia i Ftness Club – 10 karnetów na 2 tygodnie , do rozlosowania w trakcie, czuwajcie ….
58. Sklep „Promyk „ na naszym Osiedlu – słodycze + soki
59. „Remondis” – obsługa

logo4 1

Odwiedzin na stronie

317989
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
135
143
135
8015
317989
Twój adres IP: 3.229.118.253

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim