^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mP1080263W niedzielę 9 września został poświęcony przez ks. bp. ojca Radosława Zmitrowicza nowy krzyż misyjny. Dawny zmurszał, działaniem czasu, warunków pogodowych i robaków. Nowy został wykonany z drzewa modrzewiowego przez stolarzy spod Nowej Słupi P. Jana Bzymka i P. Krzysztofa Bonara. W sobotę 8 września został osadzony w istniejącej konstrukcji i postawiony przez braci Rycerzy Kolumba i naszych parafian. Dziękujemy Braciom Rycerzom Kolumba, szczególnie bratu Jerzemu za trud i inicjatywę a ks. bp. ojcu Radosławowi za błogosławieństwo. Po poświęceniu wielu z nas dotykało się Znaku krzyża i kładło rękę na sercu w geście wywyższenia go w swoim wnętrzu. Bogu za to niech będą dzięki.

 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283825
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
2
64
653
7714
283825
Twój adres IP: 3.227.3.146

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim