^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mśw. Krzyż intrPo raz kolejny w ramach Tygodniowego Odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego z 14/15 września odbyło się nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów na Świętym Krzyżu. Tegoroczne czuwanie zgromadziło w świętokrzyskiej bazylice, podobnie jak w latach ubiegłych blisko tysiąc osób z ponad 30 diecezji polskich. Była tam również nasza Wspólnota….   

 

Uczestnicy modlili się w następujących intencjach: dziękczynnej za 100 lat Niepodległości; wynagradzającej za grzechy Panu Jezusowi i Matce Bożej; za Ojczyznę, Pana Prezydenta i rządzących; o rozwój Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce i świecie; o rychłą beatyfikację sł. Bożej Rozalii Celak; aby Rok Ducha Świętego przyniósł oczekiwane owoce oraz o pokój na świecie.
Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Rozważanie podczas modlitwy apelowej poprowadził ks. biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza.
Mszy świętej celebrowanej o godzinie 23.00 przewodniczył ks. biskup senior Stanisław Stefanek z Łomży. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowało kilkunastu kapłanów, którzy przybyli wraz z wiernymi.
W wygłoszonej przez siebie homilii ksiądz biskup, mówił o mądrości Krzyża: Nasze pielgrzymowanie do sanktuarium na Świętym Krzyżu ma miejsce w wyjątkowym czasie. Trwa bowiem tygodniowy odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Tutaj chcemy wspólnie prosić o odwagę realistycznego spojrzenia na nasze życie. Tutaj stojąc pod Krzyżem uświadamiamy sobie, że potrzebujemy Zmartwychwstałego Pana – Jezusa Chrystusa. To nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa to pokazanie światu, naszym Siostrom i Braciom jak na kolanach prosić Boga, jak na kolanach załatwiać nasze narodowe sprawy. Klękać przed Bogiem. Prosić pokornie o mądrość. Tak o mądrość Krzyża. Ona uczy pokory, uniżenia, patrzenia z miłością i miłosierdziem. Uczy jedności i zgody! Jakże ich brakuje w naszym życiu także i tym politycznym i społecznym. Prośmy tutaj w tym świętym miejscu za naszą Ojczyznę, która dziękuję za 100 lat niepodległości. Módlmy się za sprawujących władzę, aby nie bali się mądrości Krzyża. Wy Siostry i Bracia tak licznie zebrani w tej bazylice jesteście żywym dowodem i przykładem: trwać przed Bogiem na modlitwie, nieustannie prosić o mądrość tą Bożą – apelował biskup senior Stanisław Stefanek.
Uczestnicy czuwania odprawili także drogę krzyżową, koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Modlitewne czuwanie zakończyła poranna Eucharystia celebrowana o godzinie 6.00.

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282568
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
75
176
624
6457
282568
Twój adres IP: 3.233.226.151

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim