^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

jadwiga zdjPo okresie wakacyjnym rozpoczęły się systematyczne spotkania naszych grup i wspólnot parafialnych. Każdego 17 dnia miesiąca odprawiamy Mszę świętą wotywną o naszej Patronce św. Jadwidze Królowej a po niej jest nabożeństwo ku czci naszej Świętej zakończone ucałowaniem relikwii. Zwykle odbywają się także spotkania Sodalicji św. Jadwigi Królowej, na które od lat przybywają siostry ze Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego z Zawichostu i Sandomierza. Tak było na inauguracyjnym spotkaniu wrześniowym …  

Na początek było ognisko w naszym parafialnym, jak my to nazywamy, „zakątku”. Pogoda dopisała, humory były wyśmienite. Kiełbaska z ogniska smakowała w miłym towarzystwie obecnych. Gościliśmy siostrę przełożona, nasza Przyjaciółkę od lat, s. Olę z Zawichostu. Ustaliliśmy tegoroczny program formacyjny, bardzo ambitny, analiza adhortacji św. Jana Pawła II  „Christifideles Laici”, o roli świeckich w Kościele. Cieszyliśmy się  również obecnością Naszej siostry organistki Doroty Łyżwińskiej. Po swoim spotkaniu modlitewnym dołączyła do nas Wspólnota Krwi Chrystusa. Ciekawe były rozmowy i dzielenie się charyzmatem obu wspólnot i wspólny śpiew. Odmówienie nieszporów z Liturgia Godzin i błogosławieństwo ks. prob. Marka kończy comiesięczne sodalicyjne spotkanie. Już czekamy na 17 dzień października z nadzieja na nowe osoby, które do nas dołączą. Zapraszamy !!!!

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284062
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
52
187
890
7951
284062
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim