^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mIMG 8332Ponad tysiąc osób zgromadziło się podczas nocnego czuwania na Świętym Krzyżu, które, jak co roku zorganizowała Akcja Katolicka naszej diecezji. Byli tam również członkowie naszego Parafialnego Oddziału AK, wraz z ks. Arturem. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20.00 u podnóża Świętej Góry, przy pomniku Trzech Krzyży przypominających „Golgotę wschodu”. Zebranych pielgrzymów powitali Ojcowie Oblaci - kustosze Relikwii Świętego Krzyża oraz diecezjalny asystent Akcji Katolickiej z Sandomierza ks. Artur Barański.... 

 

 

 Główna intencja tego nocnego czuwania przy Relikwiach Krzyża Świętego była modlitwa o nowe i liczne powołania kapłańskie, w intencji Ojczyzny z racji 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz intencja dziękczynna za dobre przeżycie jubileuszu 200–lecia istnienia diecezji sandomierskiej. Przy pomniku Trzech Krzyży odśpiewano Apel Jasnogórski, a modlitwę różańcową pielgrzymi ofiarowali też w intencji pomordowanych za Ojczyznę. Przedstawiciele Zarządu DIAK Sandomierz złożyli pod pomnikiem kwiaty i wieńce.  Następnie członkowie Akcji Katolickiej diecezji radomskiej poprowadzili Drogę Krzyżową, aż do samego Sanktuarium Krzyża Świętego. O godzinie 23.00 po nabożeństwie pokutnym i adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszę św. wraz z diecezjalnymi i parafialnymi asystentami Akcji Katolickiej sprawował i homilię wygłosił zaproszony ks. biskup Jan Piotrowski. Oprawą Eucharystii w tym roku zajęła się Akcja Katolicka z Kielc. Ks. Biskup w homilii zwrócił szczególną uwagę na ważność dostrzegania krzyża w naszym życiu. Po Mszy św. i adoracji Relikwii Krzyża Świętego członkowie sandomierskiego DIAK rozpoczęli modlitewne czuwanie, które potrwało do drugiej w nocy. Na zaproszenie DIAK Sandomierz odpowiedzieli i przybyli członkowie i sympatycy AK z Kielc, Radomia, Rzeszowa, Lublina, Katowic i inni.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284011
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
1
187
839
7900
284011
Twój adres IP: 35.173.234.140

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim