^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m jasna góra 3W dn.22 - 23 września odbyła się XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę. W tym roku ojcowie paulini przywitali szczególnie gorąco diecezję krakowską z jej Pasterzem abp. Markiem Jędraszewskim, odpowiedzialną za jej kształt i przebieg. Najważniejszym wydarzeniem była Msza święta sprawowana przez krakowskiego ks. Metropolitę na szczycie Jasnej Góry. Przybyło na nią kilkanaście tysięcy wiernych tworzących rozmodlone rodziny z całej Polski, oraz osoby zaangażowane i pochylone z troską o ich los – duszpasterze rodzin z diecezji i dekanatów, doradczynie życia małżeńskiego w parafiach, członkowie Domowego Kościoła. Naszą parafię reprezentowali: ks. prob. Marek, P. Sylwia Król, która złożyła uroczyste ślubowanie nowej doradczyni parafialnej, oraz osoby związane z tym dziełem. W Diecezji Radomskiej funkcję nowej Diecezjalnej Doradczyni objęła nasza parafianka… P. Kamila Rzepka – to kolejna wielka radość….     

Poruszyła nas wszystkich homilia abp. Marka Jędraszewskiego z Krakowa. Zachwyciło nas patrzenie sobie w oczy małżeństw, w różnym wieku, odnawiających przyrzeczenia małżeńskie i te łzy miłości, trwania, przebaczenia, wspaniałomyślności… i normalności. Po Komunii świętej rodzina z diecezji krakowskiej zawierzyła wszystkie Polskie Rodziny Matce Bożej Jasnogórskiej. Z nadzieją i radością patrzyliśmy na składających ślubowanie nowe osoby podejmujące funkcję Parafialnych Doradców Życia Małżeńskiego i Rodzinnego, Z naszej diecezji było 5 osób, a wśród nich P. Sylwia Król. Obejmie ona tę posługę w naszej parafii od następnej niedzieli. Bogu za to spotkanie niech będą dzięki!!!

Jednocześnie, przy tej okazji pragnę wyrazić ogromną wdzięczność, wyrazy uznania i ogromnego szacunku dla P. Grażyny Rzepki, naszej dotychczasowej Doradczyni. Wyrazimy to wspólnie, podczas Mszy świętej o godz. 9.00, w najbliższą niedzielę 30 września 2018 r. Przyjadą na tę uroczystość z Sandomierza ks. dyr. Duszpasterstwa Rodzin Tomasz Cuber, oraz Diecezjalna Doradczyni P. Maria.Kryszpin.  Ponad 20 lat posługi P. Grażyny w naszej parafii, to tyle godzin spędzonych z kolejnymi parami, które zamierzały zawrzeć sakrament małżeństwa, tyle dobrych słów skierowanych do nich. Tyle serca dobrego i wyrozumiałego. Kto to zdoła ogarnąć i wyrazić? Były małżeństwa w kryzysie… ile ich udało się uratować ?... Bóg to wie !  Niezwykły mąż P. Grażyny, artysta malarz, tyle razy w naszej Parafiadzie ze swoich obrazów fundował nagrodę główną. Jej syn P. Radosław, utalentowany muzyk i organista pracuje w największej radomskiej parafii pw. św. Teresy.  Synowa P. Kamila Rzepka, to nowa, diecezjalna Doradczyni w diec. Radomskiej.. Niezwykłe rodziny, pełne Boga mamy w naszej parafii, jak choćby ta.  Wielki SZACUNEK ! P. Grażynie za te lata składamy zwyczajne i nieśmiałe „Bóg zapłać”, a znając Jej skromność i serce wielkie – wiem, że to wystarczy… !
Patrz, homilia ks. abp. Marka.Jedraszewskiegoz Jasnej Góry:

https://www.youtube.com/watch?v=Aydl4Ly88Xo

 

 

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282566
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
73
176
622
6455
282566
Twój adres IP: 3.233.226.151

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim