^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres zwykły
  – trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Okres zwykły trwa: od poniedziałku, który następuje po niedzieli wypadającej po dniu 6 stycznia, do wtorku przed wielkim postem,
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mfda40ebf 2415 4ab5 b524 6b4eb1b93587W tym roku odbyła się w dn. 5 i 6 października. Rycerze z całej Polski przybywają do Częstochowy każdego roku, aby ofiarować Najświętszej Maryi Pannie całą swoją działalność charytatywną i formacyjną. Z parafii pielgrzymowali: nasi bracia Jurkowie z żonami, oraz ks. Artur ….   

Gościem specjalnym pielgrzymki był Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba Carl Anderson, który przebywa w Polsce z grupą najwyższych przełożonych Rycerzy Kolumba z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Filipin i Meksyku. Tym spotkaniem Rycerze łączą obie te rzeczywistości – modlitewny i duchowy wymiar pielgrzymki każdego roku uzupełniony jest o konkretne dzieło miłosierdzia. “Widzimy konkretne efekty działania mężczyzn, którzy wierzą. Jest dla nas bardzo ważne, aby wspólnie działali na rzecz potrzebujących” – powiedział Tomasz Wawrzkowicz, Delegat Stanowy, przywódca Rycerzy w Polsce. W tym roku Rycerze włączyli się w działalność Fundacji Małych Stópek, przywożąc dary dla dzieci uratowanych przed aborcją: kosmetyki do pielęgnacji i inne artykuły. Łącznie Rycerze przynieśli kilkaset paczek, które dzięki Fundacji trafią do najbardziej potrzebujących.

“Budujemy swoją wielkość przez pomoc tym najmniejszym. Rycerze to solidni mężczyźni i chciałbym Wam życzyć, abyście zawsze mieli waleczne serce” – dziękował Rycerzom ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes zarządu Fundacji.
Wyjątkowym gościem na Jasnej Górze był Najwyższy Rycerz Carl Anderson, szef całej organizacji, który wraz z Radą Dyrektorów przybył do Polski, aby świętować obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To właśnie Jan Paweł II zachęcił Rycerzy do rozpoczęcia działalności w Polsce. “Św. Jan Paweł II znał osiągnięcia Rycerzy Kolumba. Chciał, aby nasze katolickie braterstwo zjednoczone w wiernej służbie Kościołowi zakorzeniło się w Polsce” – mówił Najwyższy Rycerz. “Główną troską św. Jana Pawła II była świętość i ochrona ludzkiego życia. (…) Nalegam, abyście nadal byli skutecznym głosem na rzecz ochrony życia” – dodał.
Wizyta na Jasnej Górze była również okazją dla Rycerzy z całej Polski do spotkania się ze swoim duszpasterzem – abpem Wacławem Depo. W czerwcu zeszłego roku metropolita częstochowski został Kapelanem Stanowym Rycerzy Kolumba. “Pamiętajmy zawsze o trosce Chrystusa, w której odznacza się miłość bliźnich oraz miłość wobec nieprzyjaciół” – mówił w homilii do uczestników spotkania.
Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 1,95 miliona członków. W Polsce obecni są od ponad 11 lat i liczą ponad 5 tys. członków działających w 104 radach na terenie 28 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Organizację założył ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. 15 marca 2008 roku Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego ks. McGivney’a.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

317974
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
120
143
120
8000
317974
Twój adres IP: 3.229.118.253

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim