^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

Knights logo 1W środę 24 października,  zakon braci Rycerzy Kolumba z naszego Miasta przybył, aby wraz z nami się modlić na różańcu. Niezwykły dzień i „znak czasu”. Tak niedawno, właśnie u nas było całonocne czuwanie Wspólnot Intronizacyjnych i Was – byliśmy z Was dumni za obecność i modlitwę!!! Teraz przybywają bracia z zakonu. Dziękujemy Wam Rycerze naszego Pana Jezusa Chrystusa, ze znakiem Kolumba za świadectwo wiary i modlitwy. Zobaczmy – Panie wielbiące Chrystusa Króla i Panowie Rycerze tegoż Króla. I tylko szkoda, że w naszej parafii jest ich tak mało- 3 braci, 2 księży / ks. Marek i ks. Artur/ … i 3 kandydatów. Zapraszamy normalnych mężczyzn, pokornych i wierzących  - do nas…. Przecież na Mszy świętej jest Was tak wielu. Bądźcie z nami! Chcemy być z Wami w Waszym normalnym powołaniu mężczyzny i ojca, czy osoby samotnej. „Vivat Jezus” ! ...     

Jesteśmy Rycerzami Kolumba. Jest nas ponad 1.800.000 mężczyzn, którzy służą Kościołowi wprowadzając wiarę w czyn.

Pięć powodów, aby zostać Rycerzem Kolumba
1. Jako członek największej na świecie i najbardziej dynamicznej katolickiej, bratniej organizacji będziesz we wspólnocie z ponad 1.8 miliona braci i ich rodzinami w Polsce, USA, Kanadzie, Meksyku, na Filipinach, w Ameryce Centralnej i na Karaibach.
2. Osobiste zaangażowanie w działalność Zakonu dostarczy ci okazji służenia – w duchu braterstwa i miłosierdzia – Kościołowi rzymskokatolickiemu na szczeblu lokalnym, diecezjalnym i uniwersalnym, a także służenia twojej społeczności i tym wśród nas, których los najbardziej dotknął.
3. Aktywne uczestnictwo w działalności rady – duchowej, bratniej, społecznej, sportowej i rozrywkowej – będzie dla Ciebie szkołą przewodzenia i da Ci szansę rozwoju osobistego.
4. Będziesz miał satysfakcję z przynależności do organizacji podzielającej Twoje religijne przekonania, która łączy mężczyzn o wspólnym światopoglądzie w dążeniu do wspólnego celu i stwarza możliwości zawiązania i utrwalania na lata więzów przyjaźni.
5. Słuszna duma, którą będziesz odczuwał jak wszyscy rycerze, wiedząc, że nasza organizacja nie ustępuje nikomu pierwszeństwa w służeniu oparciem Ojcu Świętemu, biskupom i księżom, w służbie bliźnim, szczególnie tym najbardziej potrzebującym, a także staje zjednoczona w obronie wartości chrześcijańskich wobec ataków na rodzinę i niewinne życie ludzkie.

Wymagania
Członkami Rycerzy Kolumba mogą być jedynie mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami pozostającymi w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską. Wymóg bycia praktykującym katolikiem oznacza, że dany mężczyzna akceptuje Urząd Nauczycielski Kościoła Katolickiego w sprawach wiary i moralności, dąży do życia zgodnego z przykazaniami Kościoła Katolickiego, a także może przystępować do Sakramentów Świętych.
Kontakt
Jeśli chcesz zostać Rycerzem Kolumba lub dowiedzieć się więcej o naszym Zakonie, skontakuj się ze Stanowym Dyrektorem ds. Członkostwa pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub z nami http://www.swjadwiga.katolicki.eu/index.php/parafia/ksieza
Vivat Jezus”!

logo4 1

Odwiedzin na stronie

283759
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
110
109
587
7648
283759
Twój adres IP: 18.210.28.227

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim