^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

rekolekcje WsdW dniach 30 XI - 02 XII odbyły się rekolekcji dla młodzieży męskiej w sandomierskim seminarium. Uczestniczyło w nich dwóch ceremoniarzy z naszej parafii - Jakub Słowiński i Jakub Letkiewicz. Prowadził je ks. Tomasz Zych. Panowała niesamowita atmosfera. Każdy z uczestników mógł od wewnętrznej strony poznać jak wygląda życie w seminarium. W trakcie naszego pobytu nie zabrakło konferencji, rozmowy przy herbacie z klerykami, modlitwy i Eucharystii. Tematem rekolekcji była przypowieść „O miłosiernym Ojcu” (Łk 15, 11-32) …   

 

Każdy z uczestników mógł podjąć refleksje dotyczące tego jak wyglądają relacje z ziemskim ojcem i Tym w niebie oraz nad tematem rekolekcji „Zabiorę się i pójdę do mojego Ojca”. W sobotnie popołudnie uczestnicy rekolekcji udali się na wycieczkę po Sandomierzu, zwiedzili zbrojownię Rycerstwa Sandomierskiego. Wysłuchali tam opowieści na temat historii Polski. Została im przybliżona tematyka broni używanej w średniowieczu. Rekolektanci zwiedzili także salę tortur, obejrzeli pokaz walki rycerskiej, a na zakończenie mogli wcielić się w rolę wojowników średniowiecznych. Po modlitwach wieczornych przybył do seminarium ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. Wygłosił słowo do rekolektantów, uczestnicy przedstawili się i powiedzieli o swojej parafii. Następnie wspólnie odśpiewano Apel Jasnogórski i zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Następnego dnia na zakończenie Mszy świętej ksiądz rektor podziękował uczestnikom i pogratulował im odwagi, że zdecydowali się uczestniczyć w tych seminaryjnych rekolekcjach. Życzył także Bożej pomocy w odkryciu życiowej drogi. Każdy z nas uświadomił sobie, że jesteśmy do czegoś powołani. Miejmy nadzieję, że wielu z nas podczas rekolekcji usłyszało głos : „Pójdź za mną”!
Autor Jakub Słowiński

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282810
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
152
165
866
6699
282810
Twój adres IP: 35.172.111.215

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim