^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

m20190209 121324Uroczystość 20-lecia istnienia WKC w por. św. Michała odbyła się w sobotę 09 lutego 2019 roku. Były na niej nasze siostry ze Wspólnoty Krwi Chrystusa, które istnieją u nas od 2 lat. Mszą Świętą o godzinie 11.00 była celebrowana przez czterech księży Przewodniczył jej Ksiądz misjonarz moderator podregionu zamojskiego WKC Ksiądz Krzysztof Surowaniec, który również wygłosił homilię do wszystkich członków Wspólnoty z całego dekanatu ostrowieckiego oraz Miasta Tarnobrzeg i Zamościa…..   

 

W czasie Mszy do Wspólnoty zostały przyjęte dwie siostry z Parafii Świętego Michała. Na zakończenie Mszy wszyscy uczestnicy mogli ucałować Relikwie Krwi Chrystusa. Po zakończonej Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz Sarwa zaprosił wszystkich członków do sali MICHAEL na agapę. Siostry ze WKC z tutejszej Parafii spisały się na medal. Stoły oprócz czerwonych świec były zapełnione sałatkami, wędliną, ciastem, pasztecikami i czerwonym barszczem i innymi pysznościami. W tak sympatycznej atmosferze wspomnienia rozpoczął Ksiądz Prałat Lutkowski. Przypomniał zebranym jak powstała Wspólnota w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej na Piaskach oraz w tutejszej Parafii. Następnie głos zabrała Janina TATAR pierwsza animatorka WKC w tutejszej Parafii. Przemówiła siostra Wiesława BOROŃ z Parafii na Piaskach. Obie z łezką w oku wspominały jak to wszystko się zaczęło. Ile osób należało do Wspólnoty a ile osób odeszło już do Pana. Następnie głos zabrała Czesława NOWAK animator podregionu zamojskiego z Tarnobrzega ,a potem animatorka z Zamościa Maria KAŻMIERCZAK. Za swoją pracę przy Parafii szczególne podziękowania otrzymała siostra Anna SOBAŃSKA a także siostra Jadwiga WATRAS. W tak miłej i ciepłej atmosferze mimo zimy wszyscy czuliśmy się jedną wielką wspólnotą. Pozostaje nam już tylko podziękować za piękny Jubileusz i życzyć Wspólnocie wielu jeszcze tak udanych Jubileuszy.
Autor – P. Lidka z WKC
Cieszymy się Wami Drogie siostry, że jesteście w naszej parafii. Dziękujemy za cotygodniowa modlitwę, rozważanie Bożego Słowa. A wspólnocie z par. św. Michała gratulujemy Jubileuszu.

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284011
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
1
187
839
7900
284011
Twój adres IP: 35.173.234.140

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim