^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mIMG 20190309 114906Wielki Post to czas, w którym Akcja Katolicka przeżywa swój diecezjalny dzień skupienia. W tym roku organizatorem był parafialny odział AK wraz ze swoim opiekunem ks. kan. Józefem Rogowskim z par. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chmielowie. Z naszej parafii udało się tam siedem osób z ks. Arturem. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Asystenta DIAK i zachętą do otwarcia się na dar słowa Bożego, aby ten rozpoczynający się Wielki Post przyniósł jak najwięcej duchowych owoców i chęci do dzielenia się miłością miłosierna z innymi…   

Przewodnią myślą tegorocznego zamyślenia wielkopostnego były słowa: „Krzyża bez miłości nie znajdziesz, Krzyża bez miłości nie uniesiesz”. W programie tego dnia znalazła się wspólna Droga Krzyżowa, Msza św. i dwie konferencje połączone ze wspólną modlitwą. Członkowie AK pamiętali również o zmarłych asystentach POAK ks. Michale Dzióbie ze Ślęzaków i ks. Marianie Balickim z par. św. Floriana w Stalowej Woli. Dzień skupienia poprowadził ks. Witold Garbuliński. Pięknym uświetnieniem tego dnia był występ scholii parafialnej i grupy teatralnej „Pora na Seniora” działającej przy domu kultury w Nowej Dębie.

Kończąc to wspólnotowe spotkanie prezes p. Andrzej Darowski podziękował za ten wspólny duchowy czas - organizatorom, rekolekcjoniście jak również wszystkim przybyłym członkom AK.
ks. Artur Barański

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

282321
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
4
75
377
6210
282321
Twój adres IP: 3.233.226.151

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim