^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mDSC 031424 marca w Sandomierzu nasi parafianie: P. Mirosław Bąk i Stefan Rusiecki otrzymali, podczas Mszy św. o godz. 11.00, z rąk ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza błogosławieństwo do posługi Szafarza Nadzwyczajnego w parafii. Ciesząc się z tego, jednocześnie gratulujemy im, oraz ich bliskim...

CHRYSTUS LUDZKICH RĘKACH
W kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła w Sandomierzu 24 marca odbył się uroczysty obrzęd błogosławieństwa i posłania 20 nowych, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Dołączą oni do grupy blisko 60 mężczyzn, którzy od roku posługują w parafiach diecezji zanosząc Eucharystię osobom chorym i starszy.
Włączanie kandydatów do grona nadzwyczajnych szafarzy poprzedził okres formacji duchowej, teologicznej i praktycznej skoncentrowanej wokół Sakramentu Eucharystii, na zakończenie którego kandydaci wyrazili gotowość do podjęcia tej posługi w swoich wspólnotach.
Liturgii koncelebrowanej przez kapłanów z parafii pochodzenia kandydatów na szafarzy przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. We wspólnej modlitwie uczestniczyli rodziny i bliscy nadzwyczajnych szafarzy. – Jest to dla całej naszej rodziny wielkie święto. Wspólnie z mężem podjęliśmy decyzję o jego posłudze nadzwyczajnego szafarza. Jest to duże wyróżnienie, ale zadanie dla nas, aby go wspierać w jego wypełnieniu – podkreślała pani Małgorzata.
Bp Nitkiewicz mówił w kazaniu o znakach, jakie Bóg daje człowiekowi, aby ten żył zgodnie z Jego wolą i osiągnął zbawienie. Te znaki nie są karą za winy, nie mają na celu przestraszenia kogokolwiek czy wywarcia presji, lecz wydobywają nas z zamętu świata i wskazują kierunek.
– Jako nadzwyczajni szafarze Komunii św. macie być również takim znakiem w waszych rodzinach, parafiach i środowiskach. Dobry przykład jest już sam w sobie głoszeniem Ewangelii, buduje i umacnia jednocześnie wiarę tego, kto go daje. Wszyscy powinniśmy stać się dla siebie nawzajem znakiem, umacniać jeden drugiego. Wtedy wydamy owoce godne uczniów Chrystusa – powiedział Ordynariusz Sandomierski.
Po homilii kandydaci na nadzwyczajnych szafarzy wyrazili swoją gotowość do posługi Najświętszej Eucharystii i zostali pobłogosławieni przez biskupa. Po Mszy  świętej, każdy otrzymał legitymację świadczącą o podjęciu posługi.
Podjęcie decyzji o rozpoczęciu przygotowania do podjęcia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. nie było łatwe. Już rok temu ksiądz proboszcz zaproponował, abym był w grupie, która podejmie formację przygotowawczą. Jednak wtedy nie byłem jeszcze gotowy. Miałem świadomość, że to bardzo odpowiedzialna decyzja ze względu na powagę posługi, jaką miałbym pełnić. Świadomość tego, że mam nieść w swoich dłoniach Chrystusa, który jest Panem mojego życia, trochę mnie przerastała. Jednak refleksja i modlitwa pozwoliły mi podjąć bardzo ważną decyzję w moim życiu. Nie ukrywam, że pomogła mi w tym formacja duchowa w ramach ruchu Domowego Kościoła. Mam świadomość wielkiej odpowiedzialności, jaka mi zostaje powierzona przez Kościół” - podkreślał Mirosław Bąk z parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

„ Decyzja o podjęciu posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. rodziła się długo w moim sercu i nie była łatwa. Po refleksji nad propozycją księdza proboszcza, bym rozpoczął formację przygotowawczą, pomyślałem, że Bóg wskazuje mi misję, którą mam podjąć i wypełnić. Mam także świadomość, że to także wezwanie do jeszcze większej pracy nad sobą, by być godnym do jej wypełnienia” - mówił Marian Indyk z parafii Raniżów.

 

logo4 1

Odwiedzin na stronie

284011
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
1
187
839
7900
284011
Twój adres IP: 35.173.234.140

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim