^Idź na górę

 • 1 Msze Święte
  w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. dni powszednie: 7.00 18.00
 • 2 Okres Zwykły
  jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Obecny trwa od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu. W czasie Okresu Zwykłego obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych, symbolizujący nadzieję, odrodzenie i młodość.
 • 3 Konsekracja Kościoła
  Kościół został oddany na wyłączność Bogu w 2008 roku...
 • 4 Patronka naszej Parafii
  Spłynęła na polską ziemię córka południowego kraju, okryła blaskiem piastowski gród Węgierska Pani z anielskim obliczem Królowa Polski w aureoli szczęścia wielkie serce szlachetna myśl...
 • 5 Grota Matki Bożej z Lourdes
  W październiku 2005 roku została zbudowana grota poświęcona Matce Bożej z Lourdes jako nasze podziękowanie za szczególną opiekę w czasie budowy kościoła...


Parafia św. Jadwigi Królowej

Ostrowiec Świętokrzyski

mDSC 0014Bardziej niż teksty, przemówił do nas cudowny śpiew w piątkowym nabożeństwie drogi krzyżowej dla dorosłych w dn. 12 kwietnia. Stało się to za sprawą nauczycielskiego chóru „Coro cantorum” z Miejskiego Centrum Kultury w naszym Mieście, pod dyrekcją P. Ewy Goworowskiej. Rozważania, na podstawie testów św. Jana Pawła II poprowadzili uczniowie z kl. I B i III B z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego przygotowani przez polonistkę P. Małgorzatę Malinowską…   

 Dziękujemy za głębię przeżyć religijnych, jakie człowiek doznaje w kontakcie z pięknym śpiewem towarzyszącym rozważaniom pasyjnym. Nie dziwiły nas burzliwe oklaski i podziękowania indywidualne. Po ”Agapie” na plebanii zrodził się wspólny pomysł tegorocznej „majówki” z udziałem naszych gości. Już się z tego cieszymy i zapraszamy chór i naszych parafian. 


Tego dnia dzieci i młodzież, ale i dorośli, obecni na dziecięco - młodzieżowej drodze krzyżowej, również byli zachwyceni i mile zaskoczeni sposobem przeprowadzenia tego nabożeństwa przez małżeństwo naszych parafian P. Anny i Adama Nowaków. Nie było pośpiechu, czytania na jednym tchu… , ale normalna modlitwa i cudne rozważania z chwilami ciszy, refleksji i wyświetlanymi tekstami i obrazami. Dziękujemy !

logo4 1

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedzin na stronie

283572
Dziś
Wczoraj
W Tygodniu
W Miesiącu
Wszystkich
32
368
400
7461
283572
Twój adres IP: 3.93.75.242

OKP

Copyrigcht © Parafia św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim